Skocz do zawartości

Kanal Alpha w Photoshopie


vision3d

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jak mi sie wydaje maly problem ktorego za grom nie moge rozgryzc, a w zasadzie nie mam za bardzo czasu zeby nad tym dluzej posiedziec:( Do rzeczy... Wiec tak mam mapy zabrudzen w formacie .tiff (ladne blotko na czarnym tle, kanal alpha czarno-bialy), chcialbym taka mapa dodac do tekstury boku samochodu. Jednak nie wiem jak to zrobic by na samochodzie byly widoczne jedynie zabridzenia - bez tego czarnego tla. Bede wdzieczny za pomoc mam nadzieje ze w miare jasno wyjasnilem na czym polega problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chyba że miksujesz ten brud z innym materiałem to masz możliwości od groma...

1. Materiał typu Blend.... miksujesz dwa materiały... jako maskę stosujesz kanał alfa

2. Materiał typu Composite... jeszcze większe możliwości miksowania

3. W kanale Diffuse (i nie tylko) dajesz mapę typu blend i miskujesz dwa pliki graficzne przy pomocy maski (twój kanał alfa)... jeszcze jest materiał mask i wiele innych możliwości ale to powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe! No to trzeba było tak od razu :)

Pierwsza barstwa - blacha samochodu...

Druga warstwa - błoto...

 

Narzędzie - gumka... i jedziesz. Wymazujesz to błocko tam gdzie ma być kakier, a tam gdize ma być błocko, zostawiasz..

Na końcu trochę poprawek, jakaś mała podmalówka... i siup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentulanie zawsze mozna się pobawić z trybami mieszania warstw (to zlaeży od użytych textur ale czasami można uzyskać ciekawe efekty w bardzo prosty i szybki sposób).

Możesz jeszcze z kanału alpha zrobić maskę dla warstwy z zabrudzeniami i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności