Skocz do zawartości

vrmesh - problem podczas renderowania


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie,

mam drobny problem z wyrenderowaniem obiektów typu vrmesh. Dawno z tymi obiektami nie pracowałem, więc wyleciało mi z parę rzeczy z głowy. A rozwiązania problemu nie mogę znaleźć ani na forum, ani przez google :(

 

Problem:

Występuje on w jednym moim dokumencie, do którego sięgam po dłuższej przerwie. Wnioskuję, że to kwestia przełączenia jakiegoś wichajstra, który umożliwia wyłącznie prawdziwej postaci pliku vrmesh, żeby niepotrzebnie nie tracić czasu na renderowanie próbnych ujęć. A problem polega na tym, ze dany obiekt "vrmesh" renderuje mi się w postaci jaka jest ustawiona w opcji "MeshProxy params --> Display". Zatem jeśli ustawię "bounding box" renderują mi się boxy... :/ włącznie pozostałych opcji kończy się zamuleniem 3ds przy dużej ilość obiektów vrmesh, które występują w dokumencie...

Oczywiście w nowym dokumencie problem nie występuje :)

 

Będę wdzięczny za pomoc w ustaleniu pozycji tego przełącznika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Tak mam, UVW Map...ale jak sięgam pamięcią kiedyś to działało bez problemu. Jednak z powodu dużej ilości tych obiektów wydaje mi się, że była opcja, aby te obiekty vrmesh na czas próbnych renredów uprościć właśnie do boxów... a skleroza nie boli :D no i jestem teraz w kropce hehehe

 

edit: ale teraz patrzę, że wyłącznie UVW Map coś tam pomaga, ale... tak nałożona tekstura jest mi niepotrzebna ;)

 

edit 2: no dobrze, przetestowałem na pustym, nowym dokumencie i tam również po dodaniu UVW Map pojawia się problem renderowania boxów... zatem jak oteksturować vrmesh na podobieństwo UVW Map, aby 3ds renderował właściwy obiekt, a nie boxy? Oczywiście przy uniknięciu włączania opcji innej niż "bounding box" w "MeshProxy params --> Display"?

Edytowane przez god_of_dump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności