Skocz do zawartości

Białe szkło / białe plexi/ biały plastik


Nilfheim

Rekomendowane odpowiedzi

witam. szukam porad jak uzyskać w renderze efekt półprzeźroczystego materiału - i tu nie wiem jak zdefiniować czy to szkło czy plastik - generalnie modny materiał elewacyjny. Poszukam zdjęć i zaraz wrzucę.

Pracuję w vrayu ale niestety do sketchupa (jest trochę prostszy dla mnie)

 

Dodam ze szukalem vismatow i nic nie znalazlem temu odpowiadajacego - jest trochę materiałów .mat z 3ds ale konwertera tez szukalem i nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jest kilka sposobów albo kilkanaście

ja mam takie

1 robisz przeźroczysty materiał tak jak szkło a na refrakcji nadjesz glossiness

2 robisz szybe a za nią dajesz jeszcze płaszczyznę z vray2sidemat z traslucency (dobre efekty przy podświetlonym od tyłu szkłem

albo renderujesz przeźroczyste i blur w ps ale tu przydają się dwa pasy jeden z przeźroczystościa drugi z odbiciami i jeszcze maski do wybierania elementów

 

uglas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze pytanie: jak mowisz niepelna refrakcja to mam zmieniac cyferke (od 1,0 do 0) czy kolor na ciemniejszy czy jedno i drugie?

edit: moze cos zle robie i cos pomijam ale jak wezme bazowy material, dam transparency na bialo czyli full i dodam refrakcje to jest przezroczyste. Jesli zmienie cyferke refraction to sie nic nie dzieje a jesli zrobie ciemniejsze refraction to on koloruje kulke na szaro, wiec cos mi nie dziala. cos musze pomijac. Kolega tez podal mi rade zeby dac fog - ale to mi dziala tylko jesli dam fog niebedacy w skali szarosci. Fog od bialego do czarnego nic nie robi.

Edytowane przez Nilfheim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w vrayu na sketchupa ale to zwykle refrakcja definiowana jest przez kolor w sposób następujący biel=1 czerń=0. Chodzi mi o to, że jak dasz refrakcję np 0,7 to uzyskasz wrażenie takiej lepszej mleczności tego szkła, pod warunkiem, że diffuse jest biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności