Skocz do zawartości

[3ds max] Problem z rigiem


Tamyl91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

uczę się riggowania i mam pewien problem. Na poniższym filmiku chciałbym podłączyć całego riga do małego dummy, który jest w środku mojej kierownicy sterującej rigiem, jednak gdy linkuję mój ruchomy element, którego ruch w osi x kontrolowany jest przez prostego expressiona do docelowego rodzica, wtedy jego ruch jest nieprawidłowy, ogólnie lepiej wszystko widać na filmie:

 

http://www45.zippyshare.com/v/40482696/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Nie wiem czy juz rozwiazales problem bo widze ze nie pierwszej swierzosci to watek.

 

Wg mnie to zle kombinujesz, podpinasz nie pod ta kontrolke, za bardzo ja obciazasz i tworzysz kolejne relacje parent-child. Wystarczy ze zrobisz nowa kontrolke na calosc - dasz zwyklego parenta z obu dummy objects na zewnatrzna nowa kontrolke i bedzie smigało.

 

Nie wiem czy o to ci chodzilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Uzyskuję niepoprawny ruch podczas przeniesienia / obrotu całego układu. Mój wzór w wire parameters, który oblicza położenie małego dummy, na który patrzy się lookAt'em ten długi element zakłada, że cały układ znajduje się w punkcie 0,0,0, w innym przypadku wzór będzie niepoprawny. Myślałem jednak, że kolejność przeliczeń będzie taka: obliczenie pozycji ze wzoru, dopiero później transform skopiowany od rodzica... Rozumiem, że jestem w błędzie? A może da się jakoś ustawić kolejność obliczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności