Skocz do zawartości

3d max. mirror problem


marcinW

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. 3d max. kiedy używam do obiektu mirror (z opcją copy) to mój nowopowstały, skopiowany i obrócony obiekt ma częściowo niewidoczną siatkę. dzieje mi się tak od niedawna. zamiast tego używam symmetry jednak czasami jest to uciążliwe, bo później trzeba obiekty rozdzielać a kiedy jest ich więcej to po prostu niepotrzebna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

+ dodatkowo reset xform. Możesz też wyeksportować do obj. czy fbx i zaimportować z powrotem - jeżeli masz taką możliwość, tzn jest to zwykły model bez np. ogarniętego skina czy czegoś w takim stylu. W tym wypadku chyba spokojnie możesz tak zrobić.

 

A co do symmetry - wystarczy włączyć weldowanie i będzie działać jak mirror. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za podpowiedzi. Niestety nic z tego nie działa. Tzn eksportowania do obj nie próbowałem, ponieważ mi chodzi o to, że mam tak ze wszystkim co robię. nie chodzi o tą pojedynczą scenę. nie uśmiecha mi się eksportować wszystkiego ;) konwertowanie do mesh i z powrotem do poly już wcześniej próbowałem - niestety nie pomaga.

 

Miłosz z tym włączaniem weldowania chyba chodzi mi o inną sytuację. chodzi mi to, że jak dam symmetry na obiekt, stwarzam dwa identyczne obiekty które jednak są połączone i jeśli chcę korzystać z nich osobno to muszę użyć detach i ustawić temu nowemu pivot na miejsce itd. z tego co się bawię, nie da się tego zmienić. a w mirror nowy obiekt od razu jest osobno i ma swój pivot :)

 

nie uśmiecha mi się przeinstalowywać maxa :/ instalowałem jakieś pół roku temat a problem mam od 2-3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz3ds mój błąd - nie opisałem dokładnie, że chodzi o tool'a :)

 

Panowie trafiliście z tymi sterownikami. na direct działa dobrze. czy to znaczy, że mam zaktualizować sterownik grafiki? z czym się wiąże ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności