Skocz do zawartości

Problem z siatką napisu


det

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pewien problem z siatką.Dostałem od znajomego krzywe z ilustratora,chce zebym zrobił mu z tego napis z rozpływajacego się kremu.Edytowałem do editable poly krzywe,wyciagnalem extrude do gory i w momencie kiedy uzywam modyfikatora smooth,turbo smooth lub ms smooth dzieja sie jakies cuda i caly napis robi sie tragiczny?Czy mogłby mi ktoś pomóc odnosnie tego jak zrobic to tak zeby było dobrze? Dziekuje za pomoc,ponizej link do screena:

 

screennaforum.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Cześć. Niestety żeby turbo smooth zadziałał, musisz mieć uporządkowana siatkę (składającą się z czworokątów). Inaczej każdy algorytm smoothowy się pogubi, niestety. Kiedyś robiłem coś takiego ręcznie, ale maksymalnie zjechałem z ilością podziału spline'a. Tak, żeby trzymał swój kształt, ale żebym mógł ręcznie ciąć polygony i żeby nie było tak dużo roboty. Potem smooth i gotowe. A też takiego wykrętasa miałem, bo z tego co pamiętam to był to logotyp Johnnie Walkera. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma innej mozliwosci zrobienia tego jak tylko od nowa zrobic napis bo ta metoda nic sie nie uda? a jest jakis modyfikator ktory zrobilby efekt rozpływania sie napisu czy cos takiego ale z tego co mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zagęszczenia i wygładzenia siatki modelu najlepiej jakbyś zaczął od nowa. Jednak jeżeli chcesz uzyskać jakiś efekt "rozpływania" to myślę, że możesz z tym spokojnie działać. Nie wiem dokładnie o jaki efekt Ci chodzi, ale myślę że cząsteczkami coś zdziałasz, wpisz sobie na youtube "Particle Flow Tutorial". Jest w internecie dużo tutoriali o cząsteczkach maxowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dać TS'a do napisu, to zrób obok niego zwykłego boxa, zaznacz tekst i daj ProBoolean, mając ustawione standardowe opcje jako drugi obiekt wybierz boxa. Później w ustawieniach bolleana zjedź na dół, rozwiń Advenced Options i zaznacz Make Quadrilaterals, później ustaw Quad Size na jakieś 0,5% i dodaj do tego wszystkiego TS'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,zrobiłem ta metoda z proboolen i po dodaniu ts`a strasznie muli komputer i sie max zawiesz tak jakby z przeciazenia,czego nie rozumiem bo mam 4 gb ramu.Nie dodałem jeszcze ze ten napis umm nie ma "zamkniecia" z tyłu tak jak to sie dzieje przy wyciaganiu extrude,czy moze to byc powodem tych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności