Skocz do zawartości

Czy ten zestaw bedzie w porządku?


Misiek90

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Jestem studentem archi i mam zamiar za kilka dni zamówić sobie zestaw. Do czego będzie używany? Do wszystkiego icon_smile.gif Czyli AutoCAD, 3ds max, Photoshop, Illustrator, może Revit.

 

Z pomocą ludzi z forów komputerowych ułożyłem taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/GJqav8/

 

Wszystko mi się podoba, tylko nie wiem, czy aby na pewno HD7950 będzie dobrą grafiką do tych celów. Czytałem tu i ówdzie, ze lepiej ponoć Nvidia współpracuje z produktami Autodesku.

Na jednym z forów komputerowych dostałem odpowiedź, że że Nvidia obniża swoja wydajność w tych zastosowaniach i trzeba kupić Quadro,a w Radeonach tego nie ma (obniżania wydajności).

 

Cały zestaw chce kupić na morele.net bo tam za 1 zł składają i wysyłają. A lepsze karty Quadro na morelach przekraczają mój budżet.

Co do Nvidii w budżecie się mieści GTX660 Ti, nic droższego.

 

Proszę o opinię na ten temat kogoś kto ma doświadczenie w tej kwestii i jest tu ekspertem icon_smile.gif Bo chciałbym zamówić praktycznie jutro/pojutrze. A nie chcę żałować wyboru przez 4 lata.

Edytowane przez Misiek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

za eksperta się nie uznaję ale zestaw chyba okay :)

można by pamięci trochę szybsze zapodać. jakieś 1600

proc ciekawy... nie wiedziałem że takie xeony są :) choć podkręcać sie go pewnie nie da...

jak chcesz zaoszczędzić to kup tańszą grafe, moim zdaniem lekki overkill ale ja w gry nie gram ;)

dorzuć jeszcze do tej budy jakieś ciche wentylatory (coś o czym zawsze sie zapomina a potem przychodzi lato i jest problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 1333MHz a 1600MHz podobno nie ma różnicy w działaniu. Nie bawię sie w overclocking, więc Xeon powinien byc OK (w zasadzie to i7 bez zintegrowanej grafiki). Co do gier może trochę battlefield i CoD. W tej obudowie o ile sie nie myle są 2 wiatraki.

 

Na razie oszczedzać nie chcę. Zastanawiam się nad zmianą karty graficznej na bardziej dostosowaną do moich potrzeb (o ile są lepsze w tej cenie od tej z zestawu).

 

Cały czas proszę doświadczonych forumowiczów o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zawsze olewałem kwestię zegarów pamięci ram, i leciałem na 1333. ale ostatnio zrobiłem sobie przesiadkę na szybszą i być może to placebo ale mam wrażenie że jest szybciej :D. przy aktualnej różnicy w cenie pomiędzy 1600 a 1333 myślę, że nie ma co się szczypać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ssd bym olał jeśli miałaby ucierpieć na tym grafika/proesor. Wolisz żeby szybciej Ci się max uruchamiał, co się robi nie wiem, kilka razy dziennie, czy żeby praca w viewporcie była bardziej komfortowa? Ja bym stawiał na to drugie raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności