Skocz do zawartości

MacPRO na WiN7 - kupno karty graficznej


kazka80

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, przymierzam sie do kupna karty graficznej (2.000 - 4.000pln) pod render Octane. Obawiam sie, czy nie wystapi problem zwiazany z tym, ze pracuje na bebechach maca, w systemie win7.

Prosba o rade gdyz nie mam bladego pojecia o ???hardware???, czy to bedzie sie gryzło, a moze ktos z Was ma podobna konfiguracje.

Czy pod MacPro trzeba kupowac dedykowane tylko na Maca karty, czy to jest bez znaczenia tak jak np. przy dyskach twardych.

 

pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

super! dziękuje za info totalnie blada jestem w tym temacie i obawiam sie kupna czegos co pozniej bedzie sprawialo problemy lub dzialac wogole nie bedzie.

A paradoksalnie system Win o wiele stabilniej pracuje na MacPro, w porownaniu z Mac OS-X przynajmniej V 10.6.8.

 

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Wracam do Was gdyz odrobinkę się zorientowałam w tych zawiłosciach...

Wracam tez dlatego, gdyz moj sprzedawca zoferowal NVIDIA Quadro K5000 4GB GFX za 7 050,00 zł

 

Wiec chce maksymalnie upchać mocy do leciwego juz maczka MacPro 4,1, ale za "możliwe" pieniądze.

Myślę o GTX'ach tylko są ograniczenia sprzętowe:

 

4 sloty, a w tym, dwa x16 PCi 2.0 i dwa x8???

Na wszystkie mogę dac maksymalnie 300W. Moc zasilacz 1000W.

W instrukcji Octane piszą, ze dobrze jest mieć dwie karty jedna dla monitorów, a druga dla renderera.

Zastanawiam sie, czy bylby problem dla płyty głównej gdybym odrobinę przekroczyla ta magiczną liczbę 300W?

Myślałam o dwóch GTX 660 Ti gdyż razem pobierają 300W są dwie i całkiem dobre osiągi w specyfikacji. Ale na forach opisują je jako typowe karty dla graczy ktore nie nadają sie do renderingu w Octane????.

 

A moze macie jakiś namiar do sensownej firmy, sklepu gdzie mi pomogą, a na słowa Mac i GTX nie bedzie odpowiedzi tylko forMac lub Quadro... A i na koniec pracuje na win7 :)

 

ech, czzzzzzzzzzzzzarna magia

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazka jesli moge doradzic z innej beczki to sprzedaj staruszka i zainwestuj w cos takiego:

 

6361157.jpg

lian li PC-v600f

 

 

poczekaj tylko na plyte glowna:

 

kup nowe I7 i wrzuc tam 2 karty: https://www.asus.com/Graphics_Cards/GTX670DC24GD5/

ssd

dobry zasilacz - seasonic platinum 1000w

 

bedzie Ci smigal OSX jak i WIN w pieknej obudowie, a te 2 karty graficzne zjedza to bidne quadro na sniadanie :P

 

 

Zalety nad mac'pro - usb 3.0, sata III, moc graficzna nieporownywalna do quadro, plyta glowna obslugujaca wszystkie systemy (out of the box) i mala zgrabna obudowa o najlepszy komponentach (jesli takie wybierzesz)

 

wady - nieoryginalna mac'owa obudowa (wcale nie duzo gorsza i mniejsza! - micro-atx) podlaczenie thunderbolt do graficznej karty przez przejsciowke.

 

Calosc Cie bedzie kosztowala okolo 7000 zl. A to co dostaniesz za PRO wydasz sobie na przyjemnosci

 

PS: polecam szybko sprzedawac PRO bo jak wyjdzie nowa konstrukcja w 2013 to ceny poleca na leb na szyje.

 

 

edit co do rozbudowy tego mac'a to quadro nie ma sensu tam pchac, a GTX'a powyzej 660 bym nie wrzucal ze wzglendu ze zasilacz Ci nie wyrobi niestety (ludziom juz GTX 660ti potrafi zwiesic kompa)

Widzialem jednego mac'a pro z 2x gtx 660ti czy 670 ale mial wywiercona dziure z tylu obudowy, i obok komputera lezal dodatkowy zasilacz, a chyba nie o to Ci chodzi.

 

Jesli nie pracujesz w nurbsach to quadro to wyrzucone pieniadze. O niebo lepiej 2 GTX'y sie spisza (cena/wydajnosc).

 

Pisze tutaj mniej wiecej co wiem Cuda i blenderze. Dobrze jekby ktos od OCTANA potwierdzil jeszcze moje wypociny.

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kaska :)

Mozesz rozbudowac MacPro o GTX bez problemu z tym, ze nie na OSX.

Piszesz, ze masz win7 :) Na osie pracuja jedynie wybrane modele z GTX'ow.

Musisz dokupic kable zasilające 8 i 6 pinowe plus przejsciowke. Dokladnie moze Ci to wytlumaczyc gosc ktory produkuje podobne kable i przejsciowki. http://allegro.pl/mac-pro-kabel-zasilajacy-grafike-pcie-6-pin-i3136285200.html?source=oo#tabsAnchor

 

Nad konfiguracją musisz sie jeszcze zastanowic. Ja dzis kupuje Titana, wiem, ze na tą chwile z MacPro nie uzyskam takich osiągow jak w specyfikacji. Ale kupuję juz z zamiarem zakupu nowego sprzętu.

MacOs jest chyba dla sekretarek, a ceny PRO... szkoda

Edytowane przez qbaqbaMAX3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności