Skocz do zawartości

Zestaw do wizek.


Mulholland

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Sporo się dowiedziałem w wątku który zamieściłem w "procesorach" ale teraz będe skłądał zestaw więc postanowiłem założyć wątek tutaj.

 

Ok, mój zestaw mniej więcej tak wygląda:

 

-Procesor: : Intel Core i7-3770K 3.5 GHz, ew. 3820 3,6 Ghxz- mniej więcej tyle samo kosztuje.

 

Chciałbym go podkręcać. ( spróbuję zminić pastę :) )Gdzieś w tych tematach tu na forum czytałem że są jakieś procesory z literą "K" albo "Ivy Bridge", czy to są rodzaje tego procesora? Bo nie chciałbym kupić niewłaściwego. I jeszcze mam pytanie, ile będę miał "bucketów" z tym procesorem?

 

- Płyta - jeszcze nie wiem

 

- Pamięci - 2 x 8 GB, jeszcze nie wybrałem firmy

 

- Grafa - chcę wykorzystać kartę w poprzednego kompa, czyli Gigabyte Nvidia GeForce 9600GT , nie wiem czy ta karta wejdzie na nową płytę? Mam nadzieję że aż tak barzdzo się sprzęt nie pozmieniał.

 

- Obudowa, zasialacz, wiatrak - odpowiednie do podkręcania.

 

Tak w ogóle do jakiej szybkości da się podkręcić ten procesor? Może bardziej się opłaca kupić szybszy niż go kręcić i inwestować w te wszystkie wiatraki itp?

Edytowane przez Mulholland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

masz też średni procent podkręcenia wśród próbek wysłanych przez userów:

http://cpubenchmark.net/overclocked_cpus.html

 

procesory z końcówką K mają odblokowane mnożniki do overclockingu. Ilośc bucketów zależy od rdzeni + hyper threating (HT) jeżeli np. masz 4ro rdzeniowy z HT łącznie będzie ich osiem, bez HT będą cztery.

Karta wejdzie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeklejam z drobnymi zmianami z innego swojego posta:

i7 2600 - sandy bridge - igpu=hd3000 - podstawka=lga1055 - 4rdzenie +HT - starszy wciąż bardzo dobry procesor (fizycznie to samo co i2700)

i7 3770 - ivy bridge - igpu=hd4000 - podstawka=lga1055 - 4rdzenie +HT - nowszy proc nieznacznie lepszy ale zintegrowane gpu znacznie lepsze

i7 3820 - sandy bridge-e - igpu=brak - podstawka=lga2011 - 4rdzenie +HT - proc pod bardziej wypasiona podstawkę, tak naprawdę nieopłacalny bo wydajność i cenę ma jak i7 3770k ale się nie podkręca i płyta do niego jest dwa razy droższa (jedyna przewaga to to że obsługuje 8 banków ramu)

i7 3830K - sandy bridge-e - igpu=brak - podstawka=lga2011 - 6rdzeni +HT - to co wyżej tylko więcej rdzeni i odblokowany mnożnik więc możliwa wyższa wydajność od i7 3770 (ale za wyższą cenę)

 

hd3000 i hd4000 - gpu zintegrowane w procesorach intela - ten drugi znacznie wydajniejszy ale obydwa tak naprawdę do pracy się nadają tylko w ostateczności.

i72600K i pozostałe z literką "K" na końcu - procesory z odblokowanym mnożnikiem - podkręcanie takich jest bajecznie proste i każdy da rade (moim subiektywnym zdaniem kupowanie proca "nie K" jest bez sensu)

poza "K" istnieją jeszcze oznaczenia "S" i "T" - mniej istotne - odsyłam do googla

 

sandy bridge, ivy bridge - nazwy kodowe mainstreamowych procków intela (coś jak buldozzer, piledriver, trinity... u amd)

sandy bridge-e, (ivy bridge-e premiera 3 kwartał 2013) - nazwy kodowe trochę bardziej zaawansowanych procków intela :D

 

lga1055 - podstawka mainstramowa - tańsza (za około 300-400 zł da rade kupić dobrą płyte) max 4 banki na ram

lga2011 - trochę bardziej zaawansowana podstawka - droższa (zdaje się że od 700-800 zł w góre) max 8 banków na ram.

(podstawki i związane z nimi płyty i chipsety różnią się znacznie bardziej ale z perspektywy "chałupniczego" modelowania i renderowania to kwestie mniej istotne)

 

jeśli jesteś bardziej ogarnięty w zabawach biosem i dopisze ci szczęście to podkecisz więcej a jak szczęście nie dopisze to mniej. Oc to loteria, średnio i7 pod lga1055 powinieneś podkręcić w okolice 4.5 ghz.

 

grafa wejdzie i będzie działać choć to już zabytek

 

ram - bierz najtańszy, firmowy 1600mhz i koniecznie w 8gb modułach (żebyś zostawił sobie miesce na dokupienie dodatkowej pamięci w przyszłości).

 

zasilacz - jeśli planujesz 1 gpu to wystarczy firmowe 500-650w

 

buckety rdzenie i HT - i7 z 4 rdzeniami +HT będzie miał 8 bucketów ale tak naprawdę nie oznacza to, że jest dwukrotnie wydajniejszy od 4 rdzeniowego i5 bez HT. w renderowaniu HT daje około 30% (na podstawie moich doświadczeń) wydajności normalnego rdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby jeszcze mi poradzić z tymi podzespołami? Chodzi mi o nazwy i konkretne firmy bo jestem zielony w tym.

 

4. Obudowa - jakaś cicha najlepiej i żeby się wiatrak zmieścił.

 

5. Płyta główna - dobra i niespecjalnie droga

 

6. Wiatrak do tego podkręcanego procka,tak żeby się zmieścił w obudowie :)

 

7. Zasilacz - jakaś konkretna firma?

 

8. Acha i pasta do procka - jaką muszę kupić?

Edytowane przez Mulholland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alter2ego

Witam, a czy ktoś orientuje się dlaczego pomijany w większości zapytań do zestawów jest procesor AMD FX-8350 Eight-Core?

Na liście przesłanej przez Olafa http://cpubenchmark.net/overclocked_cpus.html wspomniany procesor swoim wynikiem uplasował się tylko kilka pozycji niżej od i7 2600K a kosztuje o jedną trzecią mniej ($189.15 vs $319.98). Stawiam nieco bardziej "budżetową" maszynę, niż większość kolegów na tym forum, dlatego poszukuję każdej oszczędności. Czy jest jakieś uzasadnienie dla większego wydatku na rzecz intela (CPU Mark: intel=10,479 AMD=10,140 czyli za te 0,339 pkt. płacimy 130,83$ !), jest w tym jakiś kruczek?

Nie zajmowałem się nigdy kręceniem procesorów, wiem tyle, że w tej chwili najczęściej to kwestia przestawienia BLCK w biosie. Jeśli ma to znaczenie, na mojej maszynie będę przede wszystkim korzystał z pakietu Adobe i Vray dla rhino. Czy jest jakiś powód, poza uznaniem dla marki, dla którego warto dołożyć do intela? Z góry dzięki za odpowiedź, bardzo się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby jeszcze mi poradzić z tymi podzespołami? Chodzi mi o nazwy i konkretne firmy bo jestem zielony w tym.

4. Obudowa - jakaś cicha najlepiej i żeby się wiatrak zmieścił.

5. Płyta główna - dobra i niespecjalnie droga

6. Wiatrak do tego podkręcanego procka,tak żeby się zmieścił w obudowie :)

7. Zasilacz - jakaś konkretna firma?

8. Acha i pasta do procka - jaką muszę kupić?

 

wklejam ci zestawy z forum. na pewno cos sobie z tego wybierzesz:

 

zestaw blesika

389,00 zł Płyta główna Gigabyte GA-Z77-D3H

1269,00 zł Procesor Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX

220,00 zł Pamięć Geil DDR3 8GB 1600MHz CL10 Evo Corsa

269,00 zł Dysk Seagate Barracuda ST1000DM003

223,00 zł Zasilacz Corsair CX500 500W 80+ Bronze

739,00 zł Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX

181,00 zł Obudowa Thermaltake Commander GS-II

 

razem: 3290 zł

 

 

zestaw jotbe:

Procesor Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K) 1247,35zl

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 311,17zl

Karta graficzna Asus Radeon HD7770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-E (1020/4600) (wentylator DirectCU) 459,00 zl

Zasilacz Be Quiet! Pure Power L7-530W 80plus, activePFC, 2x12Vrails,2xPCI-E (BN106) 252,00 zl

Pamięć Kingston HyperX 2x8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL10 DIMM XMP HyperX Blu Red Series (KHX16C10B1RK2/16X) 430.55 zl

Dysk Western Digital Black, 3.5'', 500GB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD5003AZEX) 275 zl

Asus DRW-24B5ST SATA CZARNY (DRW-24B5ST/BLK/G/AS) 70 zl

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) 145.53 zl

Razem: 3190 zl.

 

zestaw divad123 - płyta i procesor uniemożliwiają podkręcanie !!!

Procesor serwerowy Intel XeonŸ Processor E3-1230V2 [8M Cache, 3.30 GHz] (BX80637E31230V2S) 872,00

Płyta główna MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX 267,00

Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002) 199,00

Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III ( 520/200MB/s ), 9,5mm (PX-128M5S) 128 GB 399,00

Karta graficzna Gigabyte GV-N65TOC-1GI 519,82

Samsung SH-224BB/BEBE Komputer stacjonarny 63,00

Obudowa Zalman Z9 - CZARNA 182,91

Pamięć Good Ram GY1600D364L9/8GDC 217,00

Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ (P1-550S-XXB9) 239,00

Suma 2958,73

 

troche tego na forum jest. zmontuj swoje wklej to będziemy się pastwić ... doradzać :)

 

 

Witam, a czy ktoś orientuje się dlaczego pomijany w większości zapytań do zestawów jest procesor AMD FX-8350 Eight-Core?

Na liście przesłanej przez Olafa http://cpubenchmark.net/overclocked_cpus.html wspomniany procesor swoim wynikiem uplasował się tylko kilka pozycji niżej od i7 2600K a kosztuje o jedną trzecią mniej ($189.15 vs $319.98). Stawiam nieco bardziej "budżetową" maszynę, niż większość kolegów na tym forum, dlatego poszukuję każdej oszczędności. Czy jest jakieś uzasadnienie dla większego wydatku na rzecz intela (CPU Mark: intel=10,479 AMD=10,140 czyli za te 0,339 pkt. płacimy 130,83$ !), jest w tym jakiś kruczek?

Nie zajmowałem się nigdy kręceniem procesorów, wiem tyle, że w tej chwili najczęściej to kwestia przestawienia BLCK w biosie. Jeśli ma to znaczenie, na mojej maszynie będę przede wszystkim korzystał z pakietu Adobe i Vray dla rhino. Czy jest jakiś powód, poza uznaniem dla marki, dla którego warto dołożyć do intela? Z góry dzięki za odpowiedź, bardzo się przyda.

 

przede wszystkim benchmarki to benchmarki i nie ma co na nie patrzeć... jeśli chcesz testy i porównania to szukaj takich w konkretnych zastosowaniach np.:

http://pclab.pl/art50000-29.html

http://pclab.pl/art50000-32.html

http://pclab.pl/art50000-72.html

http://pclab.pl/art50000-75.html

 

prrocek amd faktycznie jest tańszy i w niektórych zastosowaniach tylko troszkę mniej wydajny. ale tak naprawdę:

 

1. wcale nie jest aż tak tańszy

- intela jeśli nie podkręcasz da się używać na boxowym chłodzeniu, do FX-a kręcisz czy nie musisz kupić coś większego. boxowe przy renderowaniu kręci się ponad 7000rpmów i wyje tak niemiłosierne że nie da się tego znieść, a i tak często nie wyrabia i czasem włącza sie throttling (który można wyłączyć w biosie ale wtedy proc dziala powyżej przedziału zalecanych temperatur)

- kiedyś było jeszcze tak, że dobrą plyte pod amd dało się kupić taniej niż pod intela. teraz to taka sama kasa bo do mocniejszych fxów bez jakiejś sensownej chłodzonej sekcji zasilania nie ma co podchodzić.

 

2. i wcale nie tylko troche mniej wydajny...

- w renderowaniu fx są spoko, faktycznie tutaj wypadają bardzo dobrze. ale renderowanie to nie jedyna rzecz jaką robisz przed kompem w ramach pracy. niestety wszędzie tam gdzie wykorzystywany jest jeden wątek amd zostaje w tyle za intelem.

- adobe optymalizuje działanie swojego oprogramowania pod procki intela

- z moich doświadczeń wynika że amd słabiej wypada też w trakcie pracy w 3ds (pomijam tu rendering) ale są też na tym forum osoby z odmiennym doświadczeniem na ten temat.

 

dla mnie oferta amd jest super, jesli chcesz kupić sobie dodatkowy komputer do renderowania (sam mam takie dwa) ale jeśli ma to być podstawowa stacja robocza to jednak wole intela.

jak poprostu brakuje kasy i już nie ma na czym oszczędzić to ja polecam kupić i5 i w przyszłości wymienic ją na i7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alter2ego

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, właściwie w tej chwili pozostaje mi tylko podjęcie ostatecznej decyzji. Może jeszcze komuś przyda się ten wątek, dlatego uzupełnię listę zestawów o ten który planowałem kupić na AMD

 

Zestaw AMD:

Procesor: AMD FX-8350 - 744 zł

Chłodzenie CPU: Thermalright True Spirit 140 - 179 zł

Płyta główna: Gigabyte GA-990XA-UD3 AMD 990X Socket AM3+ - 365 zł

Karta graficzna: Zotac GeForce GTX 650 Ti (ZT-61102-10M) - 563 zł

Zasilacz: Be Quiet! Pure Power L7-530W 80plus, activePFC, 2x12Vrails,2xPCI-E (BN106) - 246 zł

Pamięć RAM: Kingston HyperX 2x8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL10 DIMM XMP HyperX - 404 zł

HDD: Seagate Barracuda 7200.12, 3.5'', 1TB, SATA III, 7200RPM, 32MB cache (ST31000524AS) - 273 zł

Napęd DVD: Lite-On iHAS120 SATA - 59 zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX - 195 zł

 

łącznie: 3028zł

 

 

Jeszcze słowem komentarza odnośnie poszczególnych wyborów. Tak jak pisałem wcześniej na tym zestawie chciałem zainstalować Adobe Creative Suite 6 Design & Web Premium, oraz jako że poszerzyłby on nasze biurowe środowisko, wspomagać się nim w renderingu sieciowym V-ray. Pierwszą funkcją ma być Adobe, dlatego zdecydowałem się na nieco droższą kartę (na swoim zestawie od niedawna pracuję na cs6 i poprawa kultury pracy dzięki wspomaganiu gpu jest bardzo zauważalna - co prawda używam karty gtx 660 Ti, ale z tego co czytałem o wynikach 650 Ti w aplikacjach Adobe, uważam że srogo przepłaciłem decydując się kilka miesięcy temu na gtx'a za 1200zł.

 

Ciągle mam jeszcze dylemat, tak jak pisałem na maszynie nie będzie nikt nic modelował, przede wszystkim ps, wektory, 2d post pro + web design, a po pracy render slave. Może ktoś ma aktualne doświadczenie w złożeniu budżetowej maszyny dla takiej specyfikacji pracy? Przeznaczyłem na ten cel 3,5 tyś. Czyli dorzucając do mojego zestawu AMD Windę dokładnie mieściłem się w okolicach tej kwoty.

 

Jeszcze o tym myślę, ale patrząc na linki które przesłał Juri, najprawdopodobniej dorzucę trochę do budżetu i zmienię platformę na Intela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamień fx'a na i5.

płyte na lga1155 znajdziesz w podobnej cenie.

resztę zostaw.

będzie taka sama kasa jak dotychczas.

nie jestem ekspertem od pakietu adobe bo używam praktycznie tylko PS'a ale zdaje się, że z wielowątkowością jest tam mizernie więc i5 powinna wypadać tak samo jak i7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności