Skocz do zawartości

szybkie pytanko o smooth


Gość Chrupek3D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chrupek3D

dawno sie nie bawilem maxem i zapomnialem... jak to jest kiedy importuje sie .obj lub fbx i chce, zeby sciany byly "hard edge"?

Po prostu, sciany chcialem zaimportowac, zeby proste byly :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Cześć.

 

Nie wiem czy do końca dobrze Cię rozumiem, jeżeli chodzi Ci o uzyskanie czegoś takiego jak na środkowej kulce zamiast wygładzenia jak na ostatniej:

 

SmoothingGroups_Header_v2.jpg

 

Wrzuć modyfikator "smooth", wybierz auto smooth i zaznacz granicę działania (threshold) na 0, wtedy całość będzie bez wygładzenia. To samo możesz zrobić z poziomu Editable Poly, tam też masz zakładkę ze smooth grupami. Zrób tak, jak Ci wygodniej. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

dzieki, prawdopodobnie o to :-)

 

a jak masz jeszcze chwilke, to podpowiedz mi, jaki jest naturalny dla oka focal length... ja ustawiam 24, przy film gate 36 i wydaje sie w miare naturalny. Chodzi mi o to, zeby odwzorowac jak najwierniej odczucie naturalnej wielkosci, a nie wydluzac, czy zmniejszac pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogniskowej bardzo ciężko mi powiedzieć, myślę że ktoś ogarnięty w wizualizacjach lepiej Ci pomoże. Ale w fotografii najlepiej oddające obraz widziany przez ludzkie oko są obiektywy "standardowe":

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Obiektyw_standardowy

 

Jeżeli nie wszystko udaje się objąć, pamiętaj że masz opcję wystawienia kamery poza pomieszczenie i bawienie się clippingiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności