Skocz do zawartości

Maya na systemie Mac OS


xrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was pracuje w Maya na systemie Mac OS? czy dobrze się tam sprawuje? :) chcę przenieść się na ten system tym bardziej, że mam starą licencję programu na windowsa, a i nowy sprzęt do swojej pracowni muszę zakupić. Czy warto rozważać taką migrację? Komputer byłby z serii Mac Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam

Czy warto rozważać taką migrację? Komputer byłby z serii Mac Pro.

 

Chyba nie warto. Tam gdzie pracuję, działaliśmy na macach pro od dobrych kilku lat i ostatnio przy wymianie sprzętu zapadał decyzja na przeniesienie się na pecety. Po części za to odpowiada fakt, że nie ma nowych maców pro (Teraz chyba nawet nie są dostępne, bo te stare nie spełniają wymogów UE jeśli chodzi o ochronę środowiska). Apple strasznie zapuścił ten segment swojej działalności na rzecz wiadomo iphonów i ipadów. Obecne maci pro są to chyba konstrukcje sprzed 3 lat. I za najtańszą wersję będziesz w stanie kupić sobie znacznie lepszą workstation PC (HP albo Dell).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie upierasz przy OSX to nie widze problemu wiekszego. Maya dziala i tak samo wysypuje jak na WIN. Niektorzy twierdza ze bardziej na OSX niektorzy ze mniej. Prawda jest taka, ze bezpieczniej pojsc w WIN. Segment PRO dzis wlasciwie nie istnieje jak wspolnial Makak_. Cos tam ciagle przebakuja ze juz juz za rogiem bedzie pro.. ale to juz od killkunastu miesiecy takie pierdu pierdu. Problem w tym, czy te softy bedzie sie komus chcialo pisac w przyszlosci na firma ktora ma w nosie PRO i woli naparzac telefony.

Sam bardzo lubie OSX'a i robie amatorsko na nim grafike. Blender dziala jak nalezy :) Jesli szukasz natomiast dobrego sprzetu to bierz plyte (OSX/WIN/LINUX) Z77MX-QUO-AOS i do tego najelpsze bebechy i bude lianLi pc v600f! Ja wlasnie tak zrobilem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem :) szkoda, bo ten system mi bardzo odpowiada, ale faktycznie nie ma co przepłacać za przestarzały sprzęt.

Ja kupiłem niedawno macbooka pro 15 z retina. Maya działa należycie, na stronie autodesku pisze nawet że jest do certyfikowany sprzęt. Mac OS ma wiele wad, ale jak dla mnie nieporównywalnie przyjemniejsza, system plików, zarządzanie pamięcią... Działa dużo płynniej niż windows, nie bruzga hdd i swapa co 5 sekund, nie instaluje na nowo sterów przy każdym przepięciu tabletu/myszki z portu do portu. X_x Jeśli już stawiałbym na linuxa, ubuntu czy coś no tylko nie ma pakietu adobe :/ Co do Maca Pro, przecież wcale nie wychodzi tak drogo, tak jakby stacje robocze della/hp były takie tanie. Składałem kiedyś jakąś stacje roboczą hp i za 10 tys pln miałem to co w Macu Pro, z tą różnicą że w Macu był radeon 5770 a hp integra intela.

X_x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności