Jump to content

Jak zrobić takie coś


ostwid1985
 Share

Recommended Posts

Witajcie.

Przed przystapieniem do animowania mojego modelu, chciałem was zapytać czy jest może taka opcja w 3ds max aby w nastepujący sposób rozrzucał elementy modelu zrobinego z klocków lego, może jakiś Explode czy coś podobnego..

1. Film

2. Film

oraz coś takiego, klocki które zaczynają drżeć, czy jest też może taka opcja, która podowduje takie drżenie w anmiacji.

Link to comment
Share on other sites

http://randallmanning.blogspot.com/2011/03/lego-roadster.html ostatni efekt masz opisany na blogu. Drżenie można zrobic króciutkim skryptem wykorzystującym funkcje noise od time bądź random od time.

 

Do innego softu ale obejrzy to:

http://cg.tutsplus.com/tutorials/autodesk-maya/create-a-spectacular-crash-animation-with-maya-dynamics-day-1/

 

Samo ułożenie klocków trudne w sumie nie jest wystarczy pomyślec, dla każdej części zcentrowac pivot, na miejscu pivota utworzyc particla(dzieki temu masz pozycje elementu). Układac to od dołu żeby elementy sie nie przenikaly. Czesci porazwalac mozna nadajac per object ribib pody zeby mialy kolizje ze soba.

 

Inna opcja nadajesz na wszystko RBD i rozwalasz jakims fieldem, cashujesz i odtwarzasz animacje od tyłu.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie.

Jest to moja pierwsza animacja i wiem, że podczas jej tworzenia pominołem wiele ważnych szczegółów związanych z renderem.

Ze względu na bardzo krótki czas realizacji i brak możliwości wprowadzenia poprawek, pozostawiam w takim stanie jakim jest. W poźniejszym terminie będę nadal rozbudowywał animację o kolejne sekfencje, ale również wprowadzę zmiany na które zabrakło mi czasu.

Więc poddaje waszej opini animację reklamującą wystawę pt.,, Legowisko - historie klockami budowane", a także proszę o dodatkowe wskazówki, jeżeli zauważyliście coś co wypala wam oczy i nie możecie na to patrzeć:)

 

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

cześć. krytykować nie chcę, bo nie umiem animować i sam bym tego pewnie lepiej nie zrobił na tym etapie, ale moje odczucia są takie: za mało dynamicznie i za długie. Jeśli to faktycznie miałoby reklamować jakiś event, to wydaje mi się ok 30 sek w zupełności wystarczy. ruchy należałoby zrobić bardziej dynamicznie i generalnie przyspieszyć CAŁOŚĆ. powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy