Skocz do zawartości

Jak zrobić takie coś


ostwid1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przed przystapieniem do animowania mojego modelu, chciałem was zapytać czy jest może taka opcja w 3ds max aby w nastepujący sposób rozrzucał elementy modelu zrobinego z klocków lego, może jakiś Explode czy coś podobnego..

1. Film

2. Film

oraz coś takiego, klocki które zaczynają drżeć, czy jest też może taka opcja, która podowduje takie drżenie w anmiacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://randallmanning.blogspot.com/2011/03/lego-roadster.html ostatni efekt masz opisany na blogu. Drżenie można zrobic króciutkim skryptem wykorzystującym funkcje noise od time bądź random od time.

 

Do innego softu ale obejrzy to:

http://cg.tutsplus.com/tutorials/autodesk-maya/create-a-spectacular-crash-animation-with-maya-dynamics-day-1/

 

Samo ułożenie klocków trudne w sumie nie jest wystarczy pomyślec, dla każdej części zcentrowac pivot, na miejscu pivota utworzyc particla(dzieki temu masz pozycje elementu). Układac to od dołu żeby elementy sie nie przenikaly. Czesci porazwalac mozna nadajac per object ribib pody zeby mialy kolizje ze soba.

 

Inna opcja nadajesz na wszystko RBD i rozwalasz jakims fieldem, cashujesz i odtwarzasz animacje od tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jest to moja pierwsza animacja i wiem, że podczas jej tworzenia pominołem wiele ważnych szczegółów związanych z renderem.

Ze względu na bardzo krótki czas realizacji i brak możliwości wprowadzenia poprawek, pozostawiam w takim stanie jakim jest. W poźniejszym terminie będę nadal rozbudowywał animację o kolejne sekfencje, ale również wprowadzę zmiany na które zabrakło mi czasu.

Więc poddaje waszej opini animację reklamującą wystawę pt.,, Legowisko - historie klockami budowane", a także proszę o dodatkowe wskazówki, jeżeli zauważyliście coś co wypala wam oczy i nie możecie na to patrzeć:)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. krytykować nie chcę, bo nie umiem animować i sam bym tego pewnie lepiej nie zrobił na tym etapie, ale moje odczucia są takie: za mało dynamicznie i za długie. Jeśli to faktycznie miałoby reklamować jakiś event, to wydaje mi się ok 30 sek w zupełności wystarczy. ruchy należałoby zrobić bardziej dynamicznie i generalnie przyspieszyć CAŁOŚĆ. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności