Skocz do zawartości

Scena 3D: Upalne popołudnie w domowym zaciszu


Obywatel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam mój nowy projekt zatytułowany „Upalne popołudnie w domowym zaciszu”.

Całą pracę robiłem nie dłużej niż 2 tygodnie. Program to 3dsMax r.5, renderowane Brazilem. Cała scena zawiera 165551 poligonów. Do oświetlenia zastosowałem fotony, dzięki czemu zawdzięczam dosyć długi czas renderowania, bo aż 9 h.

 

projekt.jpg

 

Jeżeli będzie jakieś zainteresowanie moją pracą, to zaprezentuje Wam całkiem przyjemny proces tworzenia tej scenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to dzięki fotonom zawdzieczasz taki krótki czas renderowania 9 h bo cos naknociłes... ale sampling to ty dales ... firanke to w holeve wywal albo inny material bo brzydal ....

 

wersalka wogle nie pasuje .... i jakos tak pusto .... nie sprawia wrazenia tej cieploty ...

to moze przez te kolory ... nie wspolgrają ze sobą ...

 

mi sie nie podoba. ...

i ta merlin na scianie tak z kontextu wyrwana jakas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z tym karniszem to pojechałes niezle! To wygiecie ponad lukiem i te - grzecznie trzymajace sie na nim żabki!!!;) Przeciez to czysta abstrakcja. Wykop to w cholere, a takie wydziwiane nadproze okienne - po co? Do niczego to nie pasuje - co innego zrobic w tym miejscu wykusz!

Pomieszczenie wydaje sie co najmniej o 30cm za niskie - przynajmniej patrzac na wysokosc (i wielkosc) tej komody. Ta kanapa jak z minionej epoki gdy sie w sklepach kupowalo "po znajomosci" - brzydka po prostu!

Jakosc renderingu owszem zadowalajaca ale wydaje mi sie ze zbyt malo swiatla wpada do pokoju - np. nie widac charakterystycznego rozswietlenia na parkiecie w miejscu gdzie powinno sie odbijac swiatlo z okna.

Sam nie wiem - srednio mi sie widzi - raczej nie ocenie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmosfera w porządku, ale koleś - lepiej nie bierz się za projektowanie wnętrz;-) Masakra! Ta Marylin Monroe to mogłaby wisieć, ale gdzieś w jakimś minimalizmie albo art deco. Sofa nadaje się niestety na śmietnik, reszta mebli jak z katalogu "meble na raty 0% odsetek" Róż firanek i pomarańcz ścian?!

 

Aż żal, że tak mało projektantów ma takie umiejętności wizualizacji jak Ty;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big _Siora.. dalas czadu. ..ale truu truu

 

Obywatelu_( jaki ladny zwrot:) ) .. fotony w brazilu zostaly stworzone by ten czas przyspieszyc. Samym QMC dlubalbys to 10x dluzej.

Widac na polaczeniech sufitki ze sciankami bledy plamiaste, wynikajace zapewne ze zlych ustawien w teorii 'foton leci sobie przez okno'

IMHO .. tu jest bardzo malo fotonow w tej scenie, takie to plaskie.

Ustawienia masz pogmerdane dosc ostro.

 

"Cała scena zawiera 165551 poligonów. Do oświetlenia zastosowałem fotony, dzięki czemu zawdzięczam dosyć długi czas renderowania, bo aż 9 h."

Mysle ze to po prostu zasluga Brazila samego w sobie, nie nalezy do demonow szybkosci. .. w Vrayu policzylbys wiele ladniej w 2 gozdinki, ze spokojem. :)

Ten translucency na firanach napewno dobil ci Braziliszka

Podejzewam tez ze dosc spore Area dobilo ci czas finalnie :)

 

to tyle co do CG.

Mysle ze moja ciotka albo i babcia z checia wprowadzila by sie do takiego pokoju, pewnie obraz by polecial na podmianke :)

 

pozdr

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten popart na scianie i meble nie pasuja do siebie kompletnie (walnij jakies malowidlo, juz to uratuje) nie mieszaj ogorkow z dzemem ,zeby nie dostac rozwolnienia, tak czy sra# realizm jest

 

to co jeszcze mozesz zrobic to dac prosty karnisz proste zaslony to tylko sugestia i wyjdzie ci pokoj...albo wywal wszystko... albo wstaw moze inna kanape np skorzna...Boze ide spac 3.30 w nocy cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty!

 

No to wpadłem… zazwyczaj to ja śmieję się z wszechobecnego różu :-) W rzeczywistości zasłona jest czerwona, tylko fotony ją rozjaśniły o kilka odcieni :-)

MareG faktycznie, wzorowałem się na rzeczywistych wymiarach, ale zapomniałem dodać grubość podłogi do wysokości ścian. Żabki są z taką gumową warstwą, no wiesz… ;-)

Co do materiału firanki sprawa jest dosyć prosta. Zwykły biały materiał z bardzo drobnym Checker’em w slocie Opacy. Efekt może nie jest powalający, ale łatwo go ulepszyć :-) Jak zrobię jakąś nową ładną firankę to na pewno się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Chyba najciekawszy punkt - oświetlenie firanki. Tak jak powiedział FotoAs można zrobić to za pomocą Transluency, ja troche pokombinowałem, żeby mieć większą kontrolę.

Do oświetlenia firanki zastosowałem jedno omni które całościowo rozświetla firankę + jedno światło kierunkowe z zastosowaniem jako projektor. Projektor świeci tylko na górną część materiału.

Światło kierunkowe skopiowałem i uzględniłem dla niego tym razem tylko zasłonę. Zmniejszyłem nieco Multiply, bo w końcu ten materiał jest grubszy i nie prześwituje tak bardzo.

 

Ten render jest niedokończony bo zastała mnie burza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+fajne i łagodne cienie

+poprawna kompozycja

 

-liscie rosliny jakies nieciekawe (textura doniczki tez jakas dziwna)

-kanapa i pufa do wymiany (model kanciaty, kijowa textura)

-troszke za ciemny parkiet

-zasłony (wyrzuc najlepiej całkiem)

 

Moja ocena : 3/6 ;)

 

pozdro, pracuj dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podoba mi się średnio.. mogłeś wycisnąć wuięcej z brazila.. porobiły się jakieś syfy w rogach.. heh.. no ale najgorzej nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności