Skocz do zawartości

Kompozycja zdjęcie + obiekt 3d


kingwins

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cześć. Zobacz sobie najpierw helpa maxowego (jeżeli maxa używasz, nie napisałeś):

 

http://docs.autodesk.com/3DSMAX/15/ENU/3ds-Max-Help/index.html?url=files/GUID-CFA7FB97-7872-48EF-99BE-4EBEF4CB61E4.htm,topicNumber=d30e266231

 

+

 

[video=youtube;zfWqXEnyF-U]

 

ogólnie poszukaj sobie pod hasłem "3ds max camera match", powinieneś znaleźć dużo informacji.

Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miłosz.

 

Używam 3smax + Vray, nie chodzi mi o dopasowanie perspektywy bo to jest akurat proste, raczej mam problem z dopasowaniem oświetlenia - jakiego światła użyć, SUN, zwykłego Vray Plane, a może jakieś Dome? Może HDRI samo?

 

Edit

 

Obejrzałem tutorial, odpowiada na wiele moich pytań ale dalej nie wiem jak dobrać światło na exteriorze. No i co z odbiciami jeśli chce ustawić obiekt z chromowanymi elementami w ogródku ze zdjęcia?

Edytowane przez kingwins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie bo na renderze obrazek w tle ma inną jasność niż normalnie, wpływ na to ma czułość vray cam.

 

Czy da się jakoś wymusić żeby bez względu czułość kamery obrazek w tle miał oryginalną jasność

 

Pozdrówka

Edytowane przez kingwins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do światła - cholernie indywidualna sprawa. Wszystko zależy od zdjęcia. Myślę, że fachowcy od wizek lepiej się wypowiedzą na ten temat.

 

Co do odbić - musisz mieć przygotowaną mapkę HDRI swojego pokoju/pomieszczania/exterioru żeby wyszło idealnie tak, jak chcesz.

 

Co do obrazka - wywal go z maxa i dodaj w photoshopie - oczywiście po ustawieniu i dopasowaniu wszystkiego. Dodatkowo będziesz miał wszystko na warstwach i łatwiej będzie dopasować warstwy do siebie.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności