Skocz do zawartości

Zestaw do 3500zł - prośba o ocenę (zwłaszcza zasilacza)


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer wyłącznie do pracy: 3d + photoshop.

 

Zestaw przedstawia się następująco:

 

Procesor: Intel Core i7-3770 3,4 GHz 8MB cache s. 1155.

Chłodzenie procesora: Thermalright HR-02 Macho Black White.

Płyta główna: ASUS P8Z77-V LX2 Z77 ATX s.1155.

Pamięć RAM:

KINGSTON HyperX DDR3 2x8GB 1866MHz KHX18C10T3K2/16X.

lub:

KINGSTON HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz KHX16C9K2/16 (te są wypisane na stronie producenta płyty jako wspierane)

Karta graficzna:ASUS GeForce GT 640 2048MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (901/1782) (chłodzenie pasywne)

Dysk Twardy:Kingston SSD V300 SATA3 2.5" 120GB 7mm SV300S37A/120G.

Zasilacz: Be quiet! Pure Power L8-CM-530W BN181.

Obudowa: SilentiumPC Gladius GD-M40 Pure Black

 

Całość ok. 3500zł brutto (proline.pl - ceny na 1.05.2013)

 

Nie zamierzam podkręcać nic, chodzi mi o stabilną długą pracę.

Zostawiam sobie mozliwość dodania dodatkowych 16gb ram w przyszłości (jeśli zajdzie potrzeba).

(obecny komp który idzie do wymiany, pracuje stabilnie od 6 lat już).

 

Czy zasilacz taki jak zaproponowany - wystarczy? (renderowanie po 10-12h na dobę + "zwykła praca").

Jeśli to możliwe - polecił by ktoś jakiś dobry kalkulator zasilania do PC? Wszystko co znajduję ma bazę danych z przed kilku lat niestety...

 

Zastanawiam się nad obudową też - coś tańszego, z dobrym chłodzeniem i bez fanaberii typu świecące okienka itp.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ogólnie rzecz biorąc się nie znam ale właśnie spędziłem parę wieczorów składając podobny, nieco droższy zestaw, który prawdopodobnie jutro odbieram... więc:

 

Chłodzenie raczej Ci nie wejdzie do tej obudowy chyba że weźmiesz te ciut tańsze czyli Macho 120

http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-gladius-m40-vs-wysokie-coolery-cpu-2/8/

 

jak nie planujesz kręcić ty CHYBA nie będzie większej różnicy jak weżmiesz Macho 120,ja wziąłem macho black&white bo planuję lekko pokręcić 3770K a do tego obudowe Corsair carbide 200R, według wszechwiedzącego internetu wystarczająco dla tej zasiłki szeroką i porównywalną w jakości i cenie do Gladiusa m40.

 

Z tego co wszyscy piszą nie odczujesz różnicy w ramie między 1600 a 1866 mHz, i większość bierze 1600 bo jest bez problemu obsługiwana. Trochę drogie masz Ramy w tym sklepie albo takie wybrałeś, ja swoje Kingston 16GB (2x8GB) 1600MHz CL10 HyperX w esc.pl za 415zł zamówiłem. I tu podobnie czytałem, że nie odczuje się różnicy między Cl10, Cl9, Cl11 więc należy brać te tańsze, byle jak najwięcej.

 

Jeśli chodzi o zasilacz to sobie wyliczyłem na tym:

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

 

z 3770k po podkręceniu, gtx 660, 16gb ram wyszło mi około 450 W więc wziąłem zasilacz OCZ ZT 550W 80+.Cóż, się wkrótce przekonam czy był to słuszny wybór :D Ogólnie ludzie wszędzie polecali głównie OCZ albo Corsair.

 

A dysku hdd nie wybrałeś czy już masz jakiś? Bo tak sam SSD...to nie starczy raczej :)

Czytałem że Kingstony to raczej te z wolniejszych ale i tańszych jednocześnie . Ja wziąłem szybszy ocz vertex 4 128 ale za aż 500zł.

Edytowane przez etched headplate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za radę odnośnie RAM. Właśnie się zastanawiałem czy to ma jakieś gigantyczne znaczenie.

 

Co do ceny - chcę żeby to składał jeden sklep - szybciej i prościej (kupowałem u nich już sporo sprzętu).

 

Hdd nie potrzebuję, ten SSD jest tylko na system, zainstalowane programy i swapa. Cała reszta od dawna jest na serwerze plików (pracuję tak już prawie 4 lata i nie widzę potrzeby posiadania większego dysku w kompie - w dotychczas użytkowanym mam coś 50gb na partycji systemowej i jakieś 20gb wolnego cały czas.

 

Odnośnie zasilania, zadałem pytanie na forumie overclockingowym - i poradzili mi dobrą "markową" 450. (pewnie coś be quiet lub corsaira - tego ostaniego mam w kompie starym i funkcjonuje bez zarzutu od 6 lat już, nie wiem tylko czy firma się nie zepsóła, bo kiedyś robili naprawdę porządny sprzęt.

 

Co do cen i tego czy się wiatrak zmieści w obudowie - składał to będzie sklep, i oni też zrobią na nim testy pod względem stabilności pracy (oraz jak mniemam - czy się obudowa zamknie :D).

Kosztuje to raptem 50zł a zaoszczędzi mi kupę czasu.

 

-edit -

 

Trafilem dziś na dobre zestawienie chlodzenia jakie pasuje do tej obudowy >>>LINK , i faktycznie HR-02 Macho 120 wejdzie bez problemu, natomiast tak jak piszesz etched headplate - wesja HR-02 Macho rev. 2 / Black White nie zmieści sie (ma ok. 16,25cm wysokości, i okazuje się to za dużo).

 

Niemiej - obudowa jest dobrze wentylowana (dobry opis opis pod tym linkiem:

) więc nawet z mniejszym / mniej wydajnym chłodzeniem procesora - nie powinno być problemu zarówno z hałasem jak i temperaturami - tak jak pisałem na początku - nie zamierzam podkręcać, przynajmniej na razie procesora. Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loki

Wziąłeś procesor z zablokowanym mnożnikiem i płytę na chipsecie Z77, umożliwiającą podkręcanie. Chcesz podkręcać przez podnoszenie mnożnika Turbo? Jesli nie to proponuję płytę na chipsecie B75 (najlepiej MSI B75A-G43).

 

Druga kwestia - karta graficzna. Ta co podałeś to model wręcz biurowy (GT 640).

 

Zdecydowanie poszedłbym w taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/BewRYa/

 

Tym bardziej, że nie będziesz podkręcał. Xeon to i7 bez zintegrowaniej grafiki, a sporo tańszy (sam mam Xeona E3-1240v2). Chłodzenia mogłoby nie być, ale boksowe bywa głośne. A, że procesor niepodkręcany to Macho jest przesadą, Fera Pro wystarczy. RAM 1333 MHz wystarczy spokojnie. Dysk SSD lepszy od tego Kingstona i udało się wrzucić HDD 1TB. Zasilacze XFX to bardzo dobra marka. No i masz naprawdę porządną kartę graficzną. Do reszty można dorzucic napęd dvd i się zamknie prawie idealnie w 3500zł.

 

Xeony to procesory serwerowe (ale niech to Cię nie zmyli :) ) więc muszą być przystosowane do długiej pracy. Jeśli nie potrzebujesz HDD to zmień procesor na Xeona E3-1240v2: http://www.morele.net/procesor-serwerowy-intel-xeon-processor-e3-1240v2-8m-cache-3-40-ghz-bx80637e31240v2-479459/ , który od i7-3770 się różni tylko mniejszym o 100MHz taktowaniem Turbo (nie licząc braku zintegrowanej grafiki).

Edytowane przez Misiek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie zastanawiałem nad Xeonem przy tym komputerze - dzięki za zwrócenie uwagi na to. Mam jedną maszynę (co prawda 2 procesorową) zbudowaną na Xeonach właśnie, i to też skłania mnie do zainwestowania lepsze niż boxowe chłodzenie - to co mam na tych xeonach teraz, jest tak cholernie głośne w stresie, że głowa mała. Niby komputer do pracy tylko, ale taki poziom szumu jednak przeszkadza.

 

Co do płyty głównej - tą którą wcześniej wybrałem, wziąłem bo spełnia wszystkie moje wymagania i nie była ani najtańsza ani najdroższa i ma podobno (w jakimś review to wyczytałem), niezawodną i wytrzymałą sekcję zasilania. Niemniej ta MSI nie wygląda źle. Nad procesorem jeszcze się zastanawiałęm czy nie zainwestować extra 100zł i kupić wersję z odblokowanym mnożnikiem "na wszelki wypadek, może się przyda". Choć wątpię żebym miał sie pokusić o kręcenie go w najblizszej przyszłości.

 

O zasilaczach XFX w życiu nie słyszałem (tu wychodzi zapewne moja ignorancja :D) - zapewne zainwestuję w Corsaira (mam jeden od 5 lat i sprawuje się bardzo dobrze).

 

Jeśli idzie o karte graficzną hmm musze sie zastanowić, ta którą proponujesz wygląda OK, niemniej - do renderowania na pewno jej nie będę używał, a do obsługi viewportu w 3d studio - wersja którą zaproponowałem wystarczy w zupełności. Trza będzie pomyśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności