Skocz do zawartości

Jak zapisać Render Elements w pliku EXR


claymor

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję skorzystać z Render farmy i jedynym sposobem abym miał render elements jest zapisanie pliku jako EXR.

Więc wybieram ten forma i dodaję warstwy.

Po wyrenderowaniu mam plik który otwieram sobie w PS jednak warstw nie ma. Plik oczywiście ma 32 bity.

Proszę o pomoc co mam zmienić albo co mam doinstalować aby mieć te warstwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Żadna farma niestety nie obsługuje embdowanych passów w exr. W render elements musisz podać ścieżkę zapisu do każdego elementu ale w Vray'u jest o tyle wygodniej, że jak podasz w common ścieżkę zapisu beauty pass, w render elements ścieżki się zrobią automatycznie. Dodatkowo w opcjach exr odchacz automatically add/remove render elements blablabla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale już sobie poradziłem. Mój problem polegał na tym że plik EXR otwierałem w PS poprzez zwykłe otwórz i wtedy nie miałem nic. Ale trzeba było pobrać plugin EXR Alfa albo EXR PRO i w PS wybrać opcję "otwórz jako " > EXR . I tadaaaa w okienku warstw mam wszystkie passy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że będzie to Renderfarm.pl, jakiś czas temu pytałem ich o taką możliwość i podobno jest już dostępna. Tylko trzeba pamiętać, żeby nie używać VRay Frame Buffer tylko tego Maxowego, bo inaczej nie zapiszą się "render elements".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności