Skocz do zawartości

Exr


kingwins

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo again,

 

Krótkie pytanie o formacie EXR.

 

Zapisuję do EXR z elementami (np. Alpha, VrayReflection itp) plik jako 16bit. Otwieram w Photoshopie plik i po pierwsze otwiera go jako 32bit a po drugie nie widać tych VrayElements nigdzie :(

 

Hilfe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Otwieram w Photoshopie plik i po pierwsze otwiera go jako 32bit

 

Nie ma bodaj programu do obróbki obrazu, który pracowałby natywnie w 16float (tzw. half). Wyjątkiem są playery GPU). Typ Half jest zwykle konwertowany do 32 bitów przed edycją, ponieważ nie posiada wsparcia sprzętowego na CPU i trudno się na nim pracuje. Halo wprawdzie niby to potrafi, ale nie jestem pewien, czy po ciuchu sobie w locie nie konwertuje. Krótko mówiąc przejście z 16bit na 32 przy odczycie jest normalną procedurą. Szkoda tylko, że dalsze wsparcie dla tych danych jest tak żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie softy znasz?

 

 

Znam Photoshopa, a 3dmaxa uczę się z przerwami od ponad 10 lat i ciągle się uczę bo dziady ciągle coś wymyślają, a to nowy V ray a to nowy duperel do animacji itp...

 

Na myśl o nauce nowego softu brzuch mnie boli i nasuwa się pytanie, kiedy wreszcie będę swobodnie pracował zamiast ciągle się czegoś uczyć?

 

Czy jest w tych wszystkich compositach, after effectsach coś czego Photoshop nie zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myśl o nauce nowego softu brzuch mnie boli i nasuwa się pytanie, kiedy wreszcie będę swobodnie pracował zamiast ciągle się czegoś uczyć?

 

Nigdy. I większość osób za to uwielbia grafię za to daje możliwości i i jakie dają te nowe rzeczy, których się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myśl o nauce nowego softu brzuch mnie boli i nasuwa się pytanie(...)

(...) czy to w ogóle dziedzina dla ciebie?

 

Wszyscy nonstop się tego uczymy. Cały czas coś poprawiają. Coś działa lepiej, inaczej, daje nowe możliwości w zamian za zupełnie nowe podejście do tematu. Ja to uwielbiam i chłonę tę wiedzę zachwycony jak dziecko.

 

Czy jest w tych wszystkich compositach, after effectsach coś czego Photoshop nie zrobi?

 

Tak. W nuku nigdy nie płaszczysz, nie ma warstw tylko nody (co powoduje, że do tej samej treści, która jest dynamiczna, możesz odnosić się ile razy chcesz, i na jakie sposoby chcesz, a nie tylko edytować 'warstwami powyżej'). Co wiecej? Obsługa 32bitów i wielowarstwowych exr na przykład. Jest szybki. Długo moge zachwalać.

 

After ma pare dobrych pluginów do postprodukcji. Ja go osobiście nie lubię - za warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dziedzina dla mnie?

Bardzo lubię 3Dmaxa aczkolwiek męczy mnie poczucie "wiecznego niedouczenia", dziś naucze się Nuke, jutro się okaże że to przestarzałe...

 

Dzięki za wyjaśnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko:)

 

Ale to czego się nauczysz, będziesz już umiał i zawsze będziesz mógł zrobić:) To że dojdą nowe rzeczy, nie znaczy, że stare są już przestarzałe.

 

3ds max i photoshop są doskonałymi przykładami. Spokojnie można się uczyć, i robić wypasione rzeczy w wersjach sprzed ośmiu, lub nawet dziesięciu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności