Jump to content

Adobe after effects cs6 ...dzwiek


carrido
 Share

Recommended Posts

Witam,Chciałem skomponować w ae kilka ujęć razem z dzwiękiem. Wrzuciłem pare ścieżek a tu ZONK nic nie słychać??!!! Wydaje mi się, że w programie do montażu powinien byc obsługiwany dzwięk domyślnie ...a tu nagle czytam na forach ,że jakies triki trzeba robić??..to jakiś żart?..przeciez to PROGRAM DO MONTAZU jakim cudem nie mozna usłyszeć dzwięku??? nie dowiary...pewnie jest jakis mały guziczek którego nie widze i to chyba przez pomyłkę wciśnięty...bo nie daje wiary ,że taki program domyślnie nie obsługuje dzwięku....phi...to tak jakby Mayka program do modelowania nie miała narzędzi do modelowania...parodia jakaś..

Link to comment
Share on other sites

mysle, ze AE nie ma domyślnie odsłuchu dzwięku tak jak wiertarka nie działa domyślnie jak się ją trzyma w ręku. Jedno i drugie byłoby bolesne - no, może dzwięk nieco pożniej. Musisz sobie wyrenderować albo przewijać z (jeśli dobrze pamiętam) Controlem. Ciężko Ci pomóc, bo nie bardzo chyba wiesz o czym piszesz ale jak poznasz soft to powinien być dosyć przyjemny.

Link to comment
Share on other sites

No jak to, że się nie da? Co Wy gadacie? Upewnij się, że w okienku od Preview nie masz wyciszonego dźwięku (domyślnie jest włączony, więc powinno być ok). No i teraz jak wciśniesz sobie 0 na klawiaturze numerycznej (Ram preview) i komp zbuforuje fragment nad którym pracujesz, to możesz sobie z powodzeniem słuchać dźwięku. Opisz dokładniej problem.. jakie kodeki, jaki format dźwięku.. czy tylko przy podglądzie go brakuje, czy przy renderze do klipu filmowego też jest cicho - damy radę - przebrniemy przez to :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Chrupek3D

carrido: kropką na numerycznej odsłuchujesz sam dźwięk, ale racja AF pod względem pracy z dźwiękiem to jakiś żart.

Edited by Chrupek3D
Link to comment
Share on other sites

@carrido masz błędne założenie. AFX nigdy nie był i już nie będzie pewnie softem do montażu ino do kompozycji czy postpro. Do montażu to Tomek Knoll oferuje nam Premiera. Dobrą praktyką jest też przerzucenie ciężaru udźwiękowienia do Premiera właśnie, bo w afx to jest bardzo często awykonalne. Myślę, że symbolicznie dali tam jakiś podgląd dźwięku żeby móc zrobić podstawowe synchro ale to by było na tyle.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy