Skocz do zawartości

Adobe after effects cs6 ...dzwiek


carrido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Chciałem skomponować w ae kilka ujęć razem z dzwiękiem. Wrzuciłem pare ścieżek a tu ZONK nic nie słychać??!!! Wydaje mi się, że w programie do montażu powinien byc obsługiwany dzwięk domyślnie ...a tu nagle czytam na forach ,że jakies triki trzeba robić??..to jakiś żart?..przeciez to PROGRAM DO MONTAZU jakim cudem nie mozna usłyszeć dzwięku??? nie dowiary...pewnie jest jakis mały guziczek którego nie widze i to chyba przez pomyłkę wciśnięty...bo nie daje wiary ,że taki program domyślnie nie obsługuje dzwięku....phi...to tak jakby Mayka program do modelowania nie miała narzędzi do modelowania...parodia jakaś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

mysle, ze AE nie ma domyślnie odsłuchu dzwięku tak jak wiertarka nie działa domyślnie jak się ją trzyma w ręku. Jedno i drugie byłoby bolesne - no, może dzwięk nieco pożniej. Musisz sobie wyrenderować albo przewijać z (jeśli dobrze pamiętam) Controlem. Ciężko Ci pomóc, bo nie bardzo chyba wiesz o czym piszesz ale jak poznasz soft to powinien być dosyć przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to, że się nie da? Co Wy gadacie? Upewnij się, że w okienku od Preview nie masz wyciszonego dźwięku (domyślnie jest włączony, więc powinno być ok). No i teraz jak wciśniesz sobie 0 na klawiaturze numerycznej (Ram preview) i komp zbuforuje fragment nad którym pracujesz, to możesz sobie z powodzeniem słuchać dźwięku. Opisz dokładniej problem.. jakie kodeki, jaki format dźwięku.. czy tylko przy podglądzie go brakuje, czy przy renderze do klipu filmowego też jest cicho - damy radę - przebrniemy przez to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

carrido: kropką na numerycznej odsłuchujesz sam dźwięk, ale racja AF pod względem pracy z dźwiękiem to jakiś żart.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carrido masz błędne założenie. AFX nigdy nie był i już nie będzie pewnie softem do montażu ino do kompozycji czy postpro. Do montażu to Tomek Knoll oferuje nam Premiera. Dobrą praktyką jest też przerzucenie ciężaru udźwiękowienia do Premiera właśnie, bo w afx to jest bardzo często awykonalne. Myślę, że symbolicznie dali tam jakiś podgląd dźwięku żeby móc zrobić podstawowe synchro ale to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności