Jump to content

Texture Bake Set vs mib_amb_occlusion ?


Recommended Posts

Hej

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że z renderowania itp jestem kiepski i może to co zapytam to są jakieś podstawy więc od razu się usprawiedliwiam :D

 

Chodzi mi o taką rzecz. Chciałem sobie wyrenderować AO do texturki na drugi kanał. Gdzieś w necie znalazłem aby zaznaczyć obiekt prawym, wybrać Baking->Assign New Bake Set i następnie w opcjach wybrać sobie Occlusion i poustawiać parametry, a na koniec z górnego menu z zakładki RENDERING wybrać Batch Bake (mental ray) i tam ewentualnie poustawiać coś i tyle. Wszystko pięknie i wszystko tutaj rozumiem tylko teraz jak to się wszystko ma do tego aby użyć na obiekcie Surface Shadera z przypisaną texturą mib_amb_occlusion? Czy jedno z drugim się wyklucza/uzupełnia? Jak radzicie to renderować ? Jeśli ktoś mógłby mi opisać do czego ten Bake Set służy itp to byłbym bardzo wdzięczny bo już się w tym pogubiłem :)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

w bake set ustawiasz jakie obiekty chcesz miec zbejkowane, batch bake bejkuje Ci te które znajdują się w bake setach. Mib_amb_occlusion najlepiej podpiac pod incandescence, a dla pozostałych wartości dać 0. W ustawieniach setów w opcji color mode zaznaczyć "Light and Color. Osobiście do bakeowania stosuję turtla który bardziej się do tego nadaje moim zdaniem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy