Skocz do zawartości

Jak mógłbym odzyskać uszkodzoną scene? Praca na marne...


rdawlud

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Modelowałem dzisiaj w maxie, i nagle przy którymś tam zapisie wyskoczył mi komunikat " file is corrupt" i teraz nie moge otworzyć w ogóle tej sceny. Żebym chociaż stracił wyniki od ostatniego zapisu, ale w ogóle nie działa, wyskakuje błąd przy próbie otwarcia. Merge do nowej sceny też nie działa. Jest jakaś możliwość jej odzyskania, bo spędziłem nad nią jakies 2 tygodnie ostatnie i jest mi jeszcze potrzebna na studia a tu całą pracę szlag trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

miałeś ustawiony autoback? jeśli tak to w katalogu zapisu autoback'a jest plik maxback.bak, zmień jego rozszerzenie na .max.

jeśli nie miałeś włączonego autoback'a, nadpisywałeś jeden plik to hmmmm.... nikłe szanse na odzyskanie pliku.

może ktoś z forum znalazł na to sposób, to ci pomoże, jednak nie liczył bym na cud w przypadku maxa.

dobra rada, zapisuj pracę co jakiś czas jako kolejną wersję (ewentualnie włącz autoback). to jedyne drogi na uniknięcie dużych strat po wywaleniu się maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość: masz w okienku koło przycisku save jest też taki mały przycisk [+]

Jak go naciśniesz zamiast save to zostanie dopisana kolejna liczba do nazwy pliku i całość zostanie zapisana.

Wygodnie i szybko.

Będziesz miał wtedy ponumerowane pliki, które zawsze możesz usunąć - a które w takiej sytuacji uratują ci tyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz ile waży twój plik, jeśli pare kilobajtów to już nic nie zrobisz. Jeśli więcej np. kilka mega (w zależności ile plik zajmował) to zrób jak Traitor mówi. Max defaultowo ma backup włączony więc jeśli go nie wyłączyłeś to sprawdź w dokumentach autoback jak mówi zio_mal. Cheers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mam nauczkę na przyszłość.

Backup też się nie otwiera, wyskakuje błąd. Merge sceny to pierwsze co sprawdziłem, nie zadziałał. Plik ma normalny rozmiar 23MB, czyli niewiele.

Szczęście w nieszczęściu miałem ten plik na pendrivie, także w plecy jestem "tylko" 3 dni to sobie poradzę, bo w miarę pamiętam ustawienia materiałów i modelowania też nie za wiele, ale w innym wypadku to nie wiem co, miałbym szkic chyba zamiast wizualizacji ;). Niedawno sobie nowego maxa ściagnąłem i działał bardzo fajnie a tu taki numer. I najgorsze, że nie wiem dlaczego. Teraz co chwile nowy nadpis robię jakby co.

 

masz w okienku koło przycisku save jest też taki mały przycisk [+]
Nie mam, nie widze go ;)

Bez_tytu_u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem trolować, bo człowiek w takim momencie nigdy nie jest w nastroju. Dobrapraktyka na kazdy soft, to zapisywać kolejne wersje. Dysk od tego nie wybuchnie, a zapisując 2x dziennie tracisz max pół dnia roboty nawej jak przy zapisie prąd padnie. Druga sprawa, to 2tyg, to powinno już być gdzieś zarchiwizowane,zewnętrzne dyski nie są teraz drogie, więc (poza pierwszym zrzutem) warto poświęcić 5min raz w tygodniu, by wrzucić na niego wszystkie nowsze pliki. Anyway dobrze, że się gdzieś uchował, choć odrabianie pracy straconej nieźle szlifuje workflow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności