Jump to content

Exterior: Oranżeria egipska w Końskich


Szpenior
 Share

Recommended Posts

Witam,

Wrzucam do oceny wizkę oranżerii egipskiej, był to mój projekt zaliczeniowy z technik komputerowych w projektowaniu, więc się trochę postarałem. ;) model opracowany od zera na podstawie zdjęć i dokumentacji archiwalnej. Jako, że fajnie mi się nad tym pracowało to niedługo pewnie dodam jeszcze jakieś zbliżenia i inne ujęcia.

 

PS. Czy przesycone kolory w przeglądarce mogą wynikać z tego, że plik jest w CMYK, a nie RGB? Po pobraniu wracają do normy.

 

bkmaly.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mulholland nie widzisz że to duch białej damy ona po prostu płynie w powietrzu :)

Pobrałem obrazek i nadal za jasny w ps przetwórz go do RGB i pobaw się ekspozycja bo tu gamma po prostu jest za mocna nie pisałeś w czym robiłeś? Model fajny Otoczenie straszne pusto i monotonnie ( wiem że jeśli to miało być odwzorowanie realistyczne to niestety tam jest tak pierońsko pusto :) )

Link to comment
Share on other sites

z mojej strony dodam ze mógłbyś trochę zmienić usytuowanie słońca tak aby na elewacji pojawił się ładny światłocień. Myslę że mogłoby to wzbogacić tą pracę plastycznie. Dodatkowo zrobiłbym coś z posadzką-jakaś kostka, żwirek cokolwiek co uatrakcyjni to monotonne przedpole.No i materiał okien...jest szary i matowy a powinien coś odbijać. O białej damie nie wspomnę;)

skalpel3d: przetwarzanie obrazka z CMYK do RGB niewiele pomoże. Rendering powstaje w RGB i konwersja do CMYK powoduje zawężenie przestrzeni barwnej, bo RGB ma więcej dostępnych kolorów niż CMYK. odwrotnego procesu nie da się wykonać, czyli odzyskać na pracy utracone barwy z zakresu RGB. Rozwiązaniem jest korzystanie z RGB i konwersja do CMYK tylko na potrzeby druku korzystając z odpowiednich profili kolorystycznych ICC pod konkretną drukarkę.

Pozdrawiam i powodzenia

Link to comment
Share on other sites

voyas chyba sie zdeczka nie zrozumieliśmy przekonwertowanie na RGB po prostu umożliwia użycie wszytkach dostępnych narzędzi photoshopa miedzy innymi ekspozycji której nie możesz używać przy cmyk i moja propozycja wyłącznie do tego się odnosiła a nie do odzyskiwanie utraconych danych przy zapisie na cmyk :)

Scenie ogólnie przydałoby się światło z hdrki

Link to comment
Share on other sites

Sorki....małe spaczenie bo ostatnio trochę robie na offset i CMYKa traktuję jedynie jako kopię pracy powstającej w przestrzeni RGB. Chodziło mi tylko o to ze powracając do CMYK będzie jeszcze dalej od wyjściowych kolorów a po prostu lepiej byłoby wrócić do wersji sprzed konwersji i na niej robić poprawki, no chyba że nie została ona zachowana...;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy