Skocz do zawartości

3ds max pomoc - profilowanie toru ze spline


GramiYoe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

męczę się od jakiegoś czasu z modelowanie toru wyścigowego. Zasada działania tor mniej więcej jak bobslejowy... Mam narysowany obrys toru powiedzmy poziom 0 oraz krawędzie band które po środku mają mieć od 1m do 1,8m (1m na prostych 1,8m na zewnętrznych wirażach. Środek zaznaczyłem na schemacie jako czerwony spline.... Czy jest jakaś metoda która umożliwi mi szybkie wyprofilowanie od białych krawędzi do czerwonej (czerwona tylko na górnej połowie - symetryczna do dołu) w sposób płynny i najlepiej żeby się dało kontrolować wysokość bandy? Szukałem w tutorialach oraz na youtube jednak nie znalazłem nic pomocnego. Macie jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki...

 

Pozdrawiam :)[ATTACH=CONFIG]90905[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Może zainteresuj się modyfikatorem "loft". Daje możliwość zastosowania "przekrojów" (różnych) ułożonych wzdłuż ścieżki. Ogólny kształt toru - ścieżka, na niej rozmieszczasz przekroje, które kształtują końcowy wygląd toru. Oczywiście można to wszystko cały czas edytować - zmieniać kształt przekrojów i np. podnosić bandy, poprawiać ścieżkę, przesuwać przekroje na ścieżce.

http://docs.autodesk.com/3DSMAX/16/ENU/3ds-Max-Help/index.html?url=files/mePortal.htm,topicNumber=d30e3670,hash=GUID-78A6D949-65A2-4E11-B51B-AC60B28599B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności