Skocz do zawartości

Połączenie filmu z animacja


Gość agata007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agata007

Witam, mam pytanie.

Czy ktoś wie jaką techniką łączy się animacje z filmem, np. tak jak to jest stworzone w Kosmicznym Meczu?

Dokładnie chodzi mi o to, jak na jednym ujęciu został połączony człowiek i postacie animowane?

Szukałam w necie jak oni robili ten film i nic nie mogę znaleźć...;/

Chodzi mi o teorie, taki making off ;)

Jeżeli ktokolwiek cokolwiek mógłby mi odpisać na ten temat byłabym bardzo wdzięczna:)

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Poszukaj lepiej materiałów na temat "Kto wrobił królika Rogera". Animowane tą samą techniką i za tę właśnie technikę nagrodzone. Szukasz materiałów na temat techniki, jaką było to wykonane czy na temat techniki jaką teraz osiągniętoby ten sam efekt?

 

Jeśli chodzi o wykonanie, opierało się ono na wykorzystaniu tzw. optical printer, czyli urządzenia pozwalającego naświetlać negatyw za pomocą już raz wywołanych kopii pozytywowych. W technice rotoskopii artysta malował czarno-białe maski, w oparciu o wyświetloną kopię pozytywową. Jeżeli wiesz jak działa kamera filmowa na pewno wiesz, że naświetlenie negatywu obrazem takiej malowanej maski, przez kopię pozytywową w rezultacie skutkowało wybiórczym naświetleniem negatywu. W ten sposób naświetlano osobno film i celuloid, z pomocą maski i kontrmaski. Jeśli chodzi o literaturę polecam "Special Effects cinematography" Raymonda Fieldinga. Tam jest to opisane.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agata007

Szukam materiałów na temat techniki jaką było to wtedy wykonane.

I jak nazywa się ta technika, bo wiem, że ma to jakąś swoją nazwę, tylko nie potrafię sobie przypomnieć ani znaleźć jaką.

 

- - - Połączono posty - - -

 

O super, dziękuję Ci bardzo za odpowiedz! :) Już wiem wszystko:) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agata007

Parę słów a jednak wiele mi to pomogło. Konkretnie szukałam o technice jaką wykonali właśnie Kosmiczny mecz, ale skoro taką samą jak Królika Rogera, to już wszystko wiem, bo właśnie muszę zrobić pracę na ten temat. Jeszcze raz dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział;) Zanim Cameron wymyślił cyfrowy compositing (przed moim urodzeniem;) ), w filmie odchodziły naprawdę ciekawe patenty;) Najbardziej mi się podoba przednia projekcja. Technika ta jest tak skomplikowana, że w języku polskim nie spotkałem się z poprawnym wytłumaczeniem jej działania;)

 

Przy okazji - zły dział. Przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agata007

Super filmik, dziękuję bardzo za link:)

Nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego jeszcze wcześniejszego od Królika Rogera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności