Skocz do zawartości

niepozondany efekt po uzyciu smoothing


Julo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne towarzystwo :) pytanie od początkującego:

Po uzyciu smoothing groups na ścianie która ma idealnie proste poligony, pojawiają sie jakby kontury (rysy czy jak to nazwac :) ),

jest to spowodowane prawdopodobnie tym ze niekture z tych poligonów majol wiencej niz 4 edge (majol je dla tego zeby polonczyc je z poligonami odstającej od tej ściany platformy)

jak uniknąc niepoządanego efektu bez przemieniania wszystkich poligonów 4 edge?

albo jakis fajny oszczendny sposób aby zamienic wszyskie polly w 4edge ale wszytko fajnie wyglondalo ?

oczywiscie zamiszczam print screena zeby mozna było skumac o co mi chodzi (mam nadzieje ze zabardzo nie zakrencilem :) )[ATTACH=CONFIG]90985[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zainteresuj sie "Polygon Smoothing groups" w modyfikatorze Edit Poly. Najlatwiej jest zaznaczyc czesc geometrii i kliknac Auto Smooth (ew. zmien threshold po prawej). Po wiecej info F1.

 

P.S.

mam nadzieje ze jezyk polski nie jest Twoim pierwszym jezykiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzienki za odpowiedz :) na tych sreem shotach wlasnie wykozystalem Auto Smooth, a jak zmienie treshhold po prawej nawet na maksa to nic niezmienia, chodzi o to ze rysy na pionowych poligonach wychodzol po uzyciu auto smooth i pojawaijol sie tylko na poligonach kture mają wiencej jniz 4 edge.

p.s zawsze mialem paly z dyktand, o sory raz mialem 2= :)

 

- - - Połączono posty - - -

 

dzienki za odpowiedz. nie krawendzie są ok chodzi o te kreski na pionowych poligonach po uzyciu smooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebny mi smooth poniewaz chce nalozyc noise modifier , a jak go zakladam to i tak widac te kreski na poligonach.

Chce poprostu dodac noise z smooth wtedy bende mial efekt jaki oczekuje, a jak dodam noise bez smootha to wyglonda kanciasto.

daje następny print screen i z góry dzienki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienki ludzie, za wszystkie rady , nawet dla tych co tylko krytykowali moją grame a zadnej rady nie dali (zawsze mialem problem z gramą, choc nigdy w życiu mi to nieprzeszkadzało). wyjeście jest tylko jedno chyba, zrobic poprawną topologie z 3 i 4 edge polly, ponieważ jak nałoże texture na model to i tak te buraki mozna dostrzeć,

dzienki jeszcze raz 3majcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzienki wszystkim za rady, nawet tym co tylko krytykowali moją grame a rady zadnej nie dali. musze poprostu porawną topologie zrobic z 3 i 4 edge na poligonach, bo nawet jak nałoże texture to i tak widac te buraki,.

Pozdro dla wszytkich 3majcie sie

 

- - - Połączono posty - - -

 

o ja myślałem ze niewysłałem tego pierwszego posta, ahhh lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności