Skocz do zawartości

Problem z kolorami (moze Gamma, nie wiem)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

https://docs.google.com/file/d/0B9slPZFEAlzlTFVEdENURi1OREU/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0B9slPZFEAlzleFJSQi1QaWFHYTg/edit?usp=sharing

 

Renderuje w Vrayu ksiazke. Problem polega na tym ze jej tekstura lepiej wyglada w viewporcie niz na finalnym renderze. Kolory robia sie tam przepalone i jakby za bardzo nasycone. W scenie urzywam tylko vray sun. Gdy zmniejsze jego intensity do 0.06 to troche to pomaga i kartki w srodku juz tak nie swiaca ale wszystko pozostale jest wtedy strasznie ciemne. Pomyslalem ze moze to ma cos wspolnego z gamma ale szczerze mowiac nie wiem jaka wartos jest prawidlowa wiec zostawilem na default 2.2. Zalaczam zrzut ekranu na ktorym widac o co chodzi i ustawienia mojego rendera. Wie ktos jak to naprawic?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W FB naciśnij ikonkę SRGB. Sprawdzaj potem przy zapisie renderu jak zapisuje się obrazek - tam też masz wybór zapisu z gammą systemową albo ustawioną własną.

A poza tym widok w viewporcie nie jest adekwatny do ostatecznego renderu. Jest to jednak tylko podgląd i nim się do końca nie sugeruj. Ustawiaj światła tak, żeby render był zadowalający a nie obrazek w viewporcie.

 

No i pytanie, które powinno być zadane na samym początku. Renderujesz bezpośrednio z viewportu czy za pomocą vraycamera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności