Skocz do zawartości

Problem z mapowaniem Unwrap UVW


Goiaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem,

Nakładam na obiekt ( powiedzmy bardzo prosty niech to będzie box ) teksturę drewna, jako bitmap używam tekstur firmy Arroway o bardzo dobrej jakości, jako modyfikator mapujący używam Unwrap UVW, i w czym rzecz. . .

czysto teoretycznie tekstura której używam powinna być dobra do za mapowania obiektu który ma blisko 3m, ja nakładam ją na obiekt który ma może 40 - 50 cm wysokości i tektura przy wyrenderowaniu oraz na viewporcie jest rozciągnięta, jak w Unwrap UVW - Edit rozciągnę mój obiekt tak 2x może 3 to tekstura robi się ok, ale z kolei wiadomo pojawiają się na obiekcie miejsca gdzie widać powielanie mapy.

 

Czy możecie mi powiedzieć Co robię źle ?? Ewentualnie wskazać jakiegoś tutoriala szukałem dość długo ale jakoś nie radze sobie z tym problemem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

:) Umownie określiłem to mianem Box-a :)

Wiem, że box-a najłatwiej za mapować przy pomocy UVW Map, Natomiast ja mapuje mebel wykonany z drewna, słoje muszą się układać w ścielcie określane strony. Dużo łatwiej jest mi użyć modyfikatora Unwrap. tym bardziej że czaszami pojawiają się gdzieś jakieś wcięcia, miejsca łączeń. w takich przypadkach często zwykły UVW gubi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robię meble, może nie "stylowe" tylko biurowe, i poza uvwmap + box nie potrzebowałem Unwrap. Ale oczywiście u Ciebie może być inaczej. Może masz w parametrach tekstury tiling zwiększony? A jakich map Arroway używasz. Tam są również takie 300cm długie ale tylko na 20 cm szerokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie używam tych najdłuższych ale i najwęższych zarazem, zresztą do moich mebli często w zupełności to wystarcza, bo są to konstrukcje szkieletowe a nie lite.

Co do tilingu to nie bawię się nim w przypadku tekstur bitmapowych, jest standardowo na 1.0 . Jak bym to renderował w rozdzielczości nie wiem 1920x 1080 to bym nie robił problemu, ale puszczam rednery w formacie 50x70 cm i już przy takim wydruku trochę to razi w oczy tym bardziej że zaraz muszę zrobić model wieszaka wraz z oteksturowaniem a on już nie ma 40 - 50 cm wysokości tylko 180 :/ i tam już będzie kaszanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie tędy droga :(

Kązdy element musi być z jednego kawalka, tym bardziej że potem dochodzi EdgeChEx by ładnie wygładzić krawędzie, w dodatku elementy muszą być zrobione ze sklejki, wiec na bokach musi się pojawić i taka faktura, jak to rozbije na parę elementów to sie kaszanka zrobi . . . :( i taka dziubanina ze nigdy tego ładnie nie dopasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]91004[/ATTACH]

Tak "na szybko". Tylko mapowanie box.

Nie miałem na myśli dzielenia na pojedyncze "boki". Zawsze można płaszczyzny, na których ma być przekrój sklejki zamapować innym materiałem (inne ID). Ja tak robię sklejkę. Co to za wieszak. Jakiś model dostępny w handlu? Jak możesz to pokaż ten wieszak.

Edytowane przez Dynamico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności