Skocz do zawartości

Viewport background - problem


Gość Spolegliwy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Spolegliwy

Witam. Ostatnio napotkałem na pewien problem związany ze wstawianiem tła do poszczególnych viewportów (front,top,left) za pomocą Viewport Background. Mianowicie, gdy wstawiam blueprint do tychże viewportów i zaczynam przybliżać i oddalać dany widok to on skaluje się tak jak na załączonym obrazku. Czy ktoś z was miał kiedyś podobny problem, rozwiązał go lub może mi pomóc w jego rozwiązaniu?

 

mna8.jpg

 

ka62.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Blueprinty lepiej wstawiać na plane'ach i wyłączać mozliwość ich zaznaczenia. Tu masz fajny tutorial na ten temat:

 

http://www.the-blueprints.com/tutorials/3dmax/

 

Jeżeli jednak chcesz jako background, to przełącz na Direct3D, i włącz w ustawieniach blueprinta opcję "Lock Zoom/Pan" czy jakoś podobnie (piszę z pamięci).

Edytowane przez Ajgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pan UP.

 

Jednak najlepiej ci będzie faktycznie użyć "Plejnów" bo będziesz mógł sobie skakać pomiędzy viewportami za pomocą skrótów.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Tak jak pan UP.

 

Jednak najlepiej ci będzie faktycznie użyć "Plejnów" bo będziesz mógł sobie skakać pomiędzy viewportami za pomocą skrótów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spolegliwy

@Ajgor miałem już wcześniej takie same ustawienia jak podałeś czyli Direct3D i w ustawieniach View background > Lock Zoom/Pan i Match Bitmap.

Chciałbym jednak rozwiązać problem z wyświetlaniem na viewportach zamiast robić na plejnach. Ten sposób, który chcę zastosować znam z Digital Tutors i wydaje mi się dużo łatwiejszy przy modelowaniu samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spolegliwy

No wiesz robiłem to wiele razy nawet uruchamiając maksa od nowa. Kombinowałem z różnymi opcjami w Display Drivers - nic nie pomogło. Może to wina słabej integry na moim laptopie (rodzina mikroukładów Mobile Intel 945 Express). Pracuję na wersji 3ds Max 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spolegliwy

Rozwiązanie problemu:

Rozwiązałem swój problem. Wszystkie blueprinty muszą być tego samego rozmiaru (rozdzielczości). W przeciwnym wypadku referencje na innych viewportach będą zachowywały się jak na obrazkach wyżej. Pozdrawiam i polecam ustawianie w ten sposób blueprintów, gdyż modeluję się o wiele bardziej komfortowo (viewport perspective mamy wtedy pusty, nic nam go nie zasłania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności