Skocz do zawartości

Linkowanie i animacja


bajtek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym dziale, więc jak zły dział to proszę o przeniesienie.

Mam taki problem, że tworzę animację i mniej więcej chodzi w niej o to, że jeden człowiek (zamocowany do szkieletu) idzie korytarzem i ma portfel w kieszeni w plecaku, a drugi przechodzący wyciąga mu ten portfel itd. ... No i konkretnie chodzi o to żeby na początku portfel cały czas był tak jakby podłączony do plecaka, a później gdy przejmuje go inny człowiek to się odłącza i animacja bardziej na klatkach. A problem w tym że linkowania nie da się animować w ten sposób, że chwilę przedmiot jest zlinkowany a za chwilę już nie.

Jedyny sposób jaki widzę to całość za pomocą klatek ale zeszłoby się z tym bo podczas stawiania kroków postać się porusza nie tylko do przodu ale jak wiadomo także w górę i w dół się kołysze.

Na pewno jest jakiś inny sposób na takie rzeczy, bo na pewno wiele osób robi takie rzeczy więc mam nadzieję, że ktoś da konkretny sposób na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Już to zrobiłem ale takim sposobem że w klatce kiedy chciałem zmienić linkowanie, kopiowałem ten portfel a poprzedni wywalałem gdzieś w kosmos żeby już mi nie przeszkadzał. Ale jak ktoś ma inny sposób to i tak jestem ciekaw na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, ale niestety mam głupiego neta i nie za bardzo mam możliwość oglądania filmów. Niestety bo to bardzo dobry sposób na naukę :/ . No ale sprawdzę na pewno jak będę miał dostęp do szybszego neta. A na razie chyba muszę sobie radzić przez kopiowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miłosz jeszcze raz. Raczej nie będę miał problemu ze zrozumieniem więc pewnie jutro to sprawdzę i raczej dokładnie o to mi chodziło sądząc po rysunkach i głównym opisie więc dzięki, bo trochę wkurzające jak nie wiadomo czasem jak takie teoretycznie najprostsze rzeczy zrobić w normalny sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności