Skocz do zawartości

Pomoc przy symulacji materiału (flaga).


KubikFilm

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! ;)

Zrobiłem ostatnio animację flagi w Blenderze: http://www.youtube.com/watch?v=798Q891BVgM&feature=youtu.be i mam pewien problem. Na końcu, jak jest to wyciemnienie, chciałem zrobić tak, że flaga coraz wolniej powiewa, aż ustaje i napis jest całkowicie płaski, niepofalowany (czyli flaga znowu wraca do pierwotnego kształtu plane'a), ale mimo prób nie mam pojęcia jak to zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

trzeba wypalić animację klatka po klatce na shapekeye, a potem ostatniego shapekeya powoli wyłączyć. żeby to zrobić, trzeba postąpić trochę na około, bo wyeksportować animację Lightwave Point Cache (.mdd)

potem usunąć szmatomodifier i wczytać to mdd, a potem dodać trochę klatek i wygasić stopniowo ostatni shapekey.

http://blenderartists.org/forum/showthread.php?286007-Looping-cloth&

 

yyy, znaczy chyba nie musisz całej animacji wypalać, tylko ostatnią klatkę zastosować jako shapekey, nie pamiętam, bo ja robiłem loop animacji flagi, więc musiałem z ostatniego SK do pierwszego przeskoczyć, do stanu podstawowego chyba łatwiej wrócić (ale na wszelki wypadek uwaga mdd może być tłustym plikiem, mi szarpło pół giga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić te shape kaye? Tzn wiem gdzie jest ta opcja, ale nigdy jej nie używałem, a bez tych klatek po imporcie .mdd plane zaczyna latać po całej przestrzeni roboczej i w niczym nie przypomina flagi, więc widocznie jest to kluczowy element tego tricku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po imporcie mdd właśnie masz zrobione shapekeye w każdej klatce. spróbuj jeszcze raz, ja robiłem według tego linku, co dostałeś i jakoś tam wyszło, ale też pamiętam taki moment, że fruwała jak popieprzona, tylko już nie pamiętam jak do tego doszedłem, więc już nie pomogę, bo nie chce mi się robić jeszcze raz od początku flagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Finalnie zrobiłem to szybciej, bo cały czas po imporcie .mdd flaga latała jak szalona i nie udało mi siętego efektu usunąć. Skorzystałem z modyfikatora "VertexWeightMix" i dodałem klatki kluczowe do "global influence", a oto rezultat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności