Skocz do zawartości

Create Difference Mesh


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie kiedyś Create Difference Mesh działał bardzo fajnie do robienia grubości powierzchni. Nauczyłem się tego z tutoriali.

 

Przykład: Mieliśmy mesh low-poly ubrania, otwartą siatkę jednostronną.

 

Klikamy na Morph Target/Store MT, potem Deformation/Inflate , potem Morph Target/ Create Difference Mesh. I już mieliśmy zrobiony materiał na grubość.

 

Dawno nie korzystałem z tego ale teraz zauważyłem że siatki wypluwane z tego wychodzą jakieś dziwne. Niby wyglądają ok. ale nie da się ich normalnie zagęszczać (Divide) Zagęszczają się ale nie smoothują się. Dziwne. Po eksporcie do Blendera normalnie wrzucam CathmullClarka i wszystko wygląda ok. WTF?!

 

 

Też tak macie? Pewnie można by zrobić to samo przy pomocy nowego Panel Loops, albo np. w Blenderze za pomocą modyfikatora Solidify. Wolał bym to umieć zrobić w samym ZBrushu.

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ok, zauważyłem że ten obiekt ma jakąś zwaloną maskę która się automatycznie tworzy. Nie da się jej zresetować rysując na pustym polu. Trzeba zamaskować cały obiekt z odwrotnością (czyścimy na nim maskę rysując na nim) Dopiero wtedy Divide normalnie nam podzieli. Kiedyś nie było takich cudów.

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności