Jump to content

Problem z migotaniem (flickeringiem) cieni.


Cube333
 Share

Recommended Posts

Witam. Podczas renderowania animacji cienie migają. Można temu zapobiec wybierając w Globalnej Iluminacji opcję IR+QMC(Pełna Animacja) Lecz trwa to wtedy zbyt długo. Drugim sposobem jest zmiana cieni na miękkie lecz wtedy obiekty są pocieniowane w miejscu gdzie słońce nie dociera (xD) Lecz nie rzucają cieni na inne obiekty. Gdzieś wyczytałem że to po prostu GI nie oblicza każdej klatki lecz co którąś a do reszty wykorzystuje wcześniejszy algorytm i można to jakoś zmienić. Tak czy siak proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu ponieważ jest to denerwujące. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Z tym, że zapomniałem dodać iż mam R13. Twoje rozwiązanie jest dobre, lecz do R11. Tu odpowiednikiem soft są cienie miękkie i mapę cieni także mogę zmienić, wtedy flickering znika, lecz tak jak mówiłem gdy ustawię cienie miękkie to obiekty są cieniowane, a nie rzucają cieni. Nie wiem czy w R11 też tak jest. Tak czy siak i tak wielkie dzięki za odpowiedź i dalej proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Możesz też spróbować zaznaczyć opcję GI Area Light jak masz w scenie jakieś materiały z Luminance. Wchodzisz (w każdym materiale z włączonym Luminance) do zakłdaki Illumination i tam zaznaczasz GI Area Light. Jeszcze w opcjach renderowania Global Illumination upewnij się, że jest zaznaczony Discrete Area Sampling.

 

Jak to nie pomoże, to już nie mam pomysłów :P

Link to comment
Share on other sites

Mam Cinema po polsku, ale wiem że chodzi Ci pewnie o próbki stochastyczne. Zmieniłem je na 512(Czy wszystkie liczby w programach muszą być potęgą liczby 2?). Pomogło. W niektórych miejscach bardziej ocienionych delikatnie mignęło lecz poza tym jest świetnie, bo i tak tego nie widać w pełnej prędkości. Czas jednej klatki w HD to 13 sec. Mała cena jak na brak flickeringu. Tak więc wielkie dzięki za rozwiązanie problemu.

 

Ps.: Nie mogłem znaleźć polskiego odpowiednika Discrete Area Sampling.

Edited by Cube333
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy