Skocz do zawartości

Adobe zapowiada ważną aktualizację oprogramowania wideo w Creative Cloud


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byłem ich fanem ale po wprowadzeniu CC to chyba musieliby zacząć je dawać swój soft za darmo żebym znowu ich obdarzył sympatią. Oprócz paru rzeczy w Premiere Pro (którego używałem, reszty średnio więc nie znam się) to znowu rewelacji nie ma i jakoś nie widzę sensu wydawania kasy na nową wersję chyba, że akurat komuś z danych rzeczy bardzo brakowało. Chociaż i tak jest już lepiej niż w przypadku aktualizacji Photoshopa gdzie nowe rzeczy mogą wzbudzić tylko śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zmiany, niektóre genialne jak direct link między Premiere i Speedgrade + efekty Lumetri. Tego się nie da przecenić. Say goodbye to reconforming. Ostatnie zmiany w montażu po gradingu, proszę bardzo.

Adobe Anywhere też genialne, ale to było wiadomo już*wcześniej.

Media Encoder zaczyna być faktycznie przydatnym pipelinowym narzędziem. Możliwość wrzucenia speedgrade'owego .look-a, dodania napisów w overlayu albo zaimportowania sekwencji FCP XML bez otwierania Premierki... itd itp, to już zaczyna się robić przydatne, szczególnie że ten ostatni łatwo wygenerować, co de facto daje możliwość skryptowego wykorzystania tego softu.

No i masa optymalizacji. IMO małe studia dostaną niezłego powera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na IBC widzialem "nowosci" w CC - te same co rok temu!!! Premiere - oczywiscie - troche jest nowosci (to co wspomina Rotomonks) ale AFX to porazka - jak mozna przez rok walic scieme, ze nowoscia jest integracja Cinemy?? IBC 2012, NAB 2013 i IBC 2013 - non-stop ten sam pokaz Levine'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na IBC widzialem "nowosci" w CC - te same co rok temu!!! Premiere - oczywiscie - troche jest nowosci (to co wspomina Rotomonks) ale AFX to porazka - jak mozna przez rok walic scieme, ze nowoscia jest integracja Cinemy?? IBC 2012, NAB 2013 i IBC 2013 - non-stop ten sam pokaz Levine'a.

 

Tak z ciekawości, co wg Ciebie powinno się znaleźć w updacie AE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zmiany, niektóre genialne jak direct link między Premiere i Speedgrade + efekty Lumetri. Tego się nie da przecenić. Say goodbye to reconforming. Ostatnie zmiany w montażu po gradingu, proszę bardzo.

 

Tak, to faktycznie jest bardzo fajna opcja. Ale ja podjąłem decyzję o przejściu na Lightworks i zamierzam się jej trzymać ;)

 

Mask Tracker w AE też wygląda bardzo obiecująco :) Tak ogólnie na to patrząc, to pozytywnie odbieram te nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotomonks, ja nie wnikam co sie powinno pojawic bo to juz weryfikuje rynek (pewnie trzeba podgladac konkurencje). Mi na przyklad brakuje renderowania w clustrach na farmie - w studio przyspieszylo by to prace kilkukrotnie. Nie w tym rzecz jednak.

 

Bylem na wszystkich trzech imprezach (na jednej wciaz jestem) - IBC 2012/2013 i NAB 2012 i... pokazujac non-stop to samo (przez rowny rok!) caly czas sie chlopaki podniecaja na scenie jakie to wielkie nowosci i jak to brutalnie zmienia workflow. Umowmy sie, ze duze studia nie jaraja sie integracja Cinemy - chociaz pomysl uwazam za fajny i calkiem dobrze zrealizowany - jak porownac to do integracji AE z 3ds Max, ktora calkiem szczesliwa nie jest.

 

Mi chodzi o idee wprowadzenia CC - Adobe zarzeka sie, ze to dla dobra klientow - podobno do CC wypuszczaja przeszlo 200 (tak 200!!) aktualizacji miesiecznie. A ja sie pytam - gdzie one sa? Czy mozna uznac za aktualizacje przeniesienie przecinka w inne miejsce zdania w tresci EULA? Czy aktualizacja jest dopisanie komentarza w kodzie zeby inny programista wiedzial o czym ten fragment kodu traktuje? Mam wrazenie, ze Adobe nie ma pomyslu na rozwoj sofu i poprostu scieme wali na calej linii. Oczywiscie sa aktualizacje, ale istotnych mniej badz bardziej jest srednioe 2-3 w roku na dany soft - takie rzeczy zawsze zalatwiali zwyklymi update'ami automatycznymi.

 

Adobe musi jakos tlumaczyc zmiane licencjonowania na taka, ktorej nie zaakceptowaly studia produkcyjne. Niestety, fakt jest taki, ze klienci zostali z CS6 i nie zamierzaja wejsc w chmure. Niektorzy jak musza to robia to niechetnie, ale statystyka dziala na niekorzysc Adobe. Moze sie to zmieni jak nie bedzie wyjscia, ale na razie poki CS6 dziala (co ciekawe nadal sie niezle sprzedaje) i platforma jest w miare wydajna to Adobe szalu nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PipelineFX to strzelanie z armaty do komara :). Tylko tej jednej funkcji bym potrzebowal. Co prawda nie testowalem tego nawet ale nie bardzo oplaci mi sie w to inwestowac - za male studio mam :). Poza tym nie wiem czy aby przypadkiem na nodach nie trzeba miec licencji na kazdy z osobna? Adobe nie ma chyba samego render engine dzialajacego na nieaktywnej licencji?

 

Mamba FX nie znam - mozesz jakis link zapodac? Jak wpisalem w Google to mi sie wyswietlilo pelno roznych rzeczy, ale nie wiem, ktora bedzie trafna do tego o czym ty myslisz :).

 

Levine jest showmanem :) ale to bardziej pokaz hot shots jest a te sie wlasnie nie zmienily. Co do CC to nie ma co marnowac megabajtow na serwerach bo juz wszystko pewnie zostalo powiedziane w innych watkach :).

 

Pozdro z Ams

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz małe studio i chcesz rendering w klastrach? Klaster na każdą osobę? :)

Render engine z AE można zainstalować w trybie tzw. non-royalty-bearing mode, bez licencji, na dowolnej liczbie komputerów. Jest tam wprawdzie ograniczenie dot. niektórych kodeków, ale te ograniczenia nie muszą być nawet zauważalne, w zależności od tego, co się robi.

Ciekawych rozwiązań renderingowych, skryptów itp dla AE jest całkiem sporo.

 

O Mambę pytałem tylko dlatego, że jesteś na IBC. To trochę offtop: http://www.liftgammagain.com/forum/index.php?threads/sgo-unleashes-mamba-fx-accelerating-compositing-to-new-levels.1797/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na kazda osobe - AE mam na jednym kompie. Niestety czasami ramka liczyc sie potrafi 5-7 minut - jak masz do podejrzenia na finishu troche poprawek przy tweakowaniu detali to strasznie duzo czasu chlopak traci no i ostatnio wpadlem na pomysl odpalenia jakiego net renderu na to stanowisko - zeby sie farma nie nudzila jak nie liczy czegos innego. Niestety Adobe nie dalo rozwiazania w swoim sofcie a ze mnie wiecznie nie ma w Polsce to nie mam kiedy poszukac czego solidnego i musze sie zdac na "dobre rady" :-). Niemniej dzieki za sugestie.

 

Mamby nie obadalem - nie zwrocila mojej uwagi bo akurat w tym roku na IBC glownie koluje w okolicy sprzetu do nagrywnia i monitorowania 4K. Takie mam aktualne potrzeby, ale jutro moze faktycznie zerkne bo juz mam dzien luzu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności