Jump to content

Molp

Members
 • Posts

  45
 • Joined

 • Last visited

Molp's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

19

Reputation

 1. Pewnie się czepiam ale strasznie wieje sztucznością i do takiego np. Supermana jeśli chodzi o efekty nie ma porównania. Potwornie widać, że większość ujęć to rendery, co mnie trochę zaskakuje bo w 1 tak to się nie rzucało w oczy. BTW: Dane DeHaan już chyba zawsze będzie mi się kojarzyć z filmem Metallica Through The Never ;)
 2. Batman i Superman to były fajne filmy ale to jak dla mnie wygląda jak kicha. Wiem, że to jest bajka i nie oczekuję tutaj jakiejś głębszej fabuły ale we wspomnianych Batmanie i Supermanie główne postacie były przedstawione w miarę realistycznie, a tutaj wieje dla mnie sztucznością. W porównaniu nawet z nowym Kapitanem Ameryką jakoś słabo to dla mnie wygląda. Jak na razie nic z nowych "bajek" nie przebija trailera 300. Ale oczywiście to moje zdanie. Chociaż może też jestem uprzedzony do X Menów, bo żadna część mnie nie zachwyciła, zobaczymy jak wyjdzie nowy Wolverine na DVD.
 3. Tak irytującego udźwiękowienia dawno nie spotkałem. Jakoś mi się nie podoba ta animacja. Wiadomo, widać że ktoś ma świetny warsztat, umiejętności i się napracował ale efekt końcowy jak dla mnie mocno średni jeśli oceniać to bez zwracania uwagi kto i jak to zrobił. Strasznie mi się nie podoba, że postacie nienaturalnie szybko się poruszają i nie wiem po co stosować takie zbliżenia na twarz jak wychodzą wszystkie mankamenty modeli i ich brak pełnego realizmu.
 4. Byłem ich fanem ale po wprowadzeniu CC to chyba musieliby zacząć je dawać swój soft za darmo żebym znowu ich obdarzył sympatią. Oprócz paru rzeczy w Premiere Pro (którego używałem, reszty średnio więc nie znam się) to znowu rewelacji nie ma i jakoś nie widzę sensu wydawania kasy na nową wersję chyba, że akurat komuś z danych rzeczy bardzo brakowało. Chociaż i tak jest już lepiej niż w przypadku aktualizacji Photoshopa gdzie nowe rzeczy mogą wzbudzić tylko śmiech na sali.
 5. Muzyka trochę mi nie pasuje do obrazu, ale animacja świetna.
 6. Moja zabawa z kolejnym rysunkiem - łączenie suchych pasteli z rysunkiem rapidografem. Moim zdaniem daje to ciekawe efekty i będę prawdopodobnie dalej iść w tym kierunku tylko z bardziej złożonymi motywami. Opinie i krytyka mile widziane.
 7. A jak dla mnie jakiś nijaki trailer. Kolejny film z fabułą identyczną do 500 innych. Trochę się to nudne robi, że efektami chcą zachęcić ludzi do pójścia do kina. Zobaczę pewnie jak wyjdzie na DVD ale na oglądanie na dużym ekranie to według mnie szkoda pieniędzy.
 8. 300 po Sin City 2 dzięki swojej oprawie audio wideo jest najbardziej oczekiwanym filmem który jest produkowany. Historia ani fabuła specjalnie oryginalne nie są, ale właśnie jak dla mnie sposób wykonania obu filmów jest dla mnie rewelacyjny, że z tego powodu są to bajki które po prostu muszę zobaczyć. Nikt prawd historycznych się w tym obrazie nie próbuje chyba doszukiwać, bo to nie ma sensu.
 9. To składanie się Camaro powala, szkoda, że już pościg w mieście gdzie dosyć niemożliwie szybko radiowozy zbierają się po wyjściu z zakrętu nie wygląda tak super. Ale poziom samego trailera niesamowicie wysoki. W końcu gry zaczynają być coraz bardziej interesujące ;)
 10. Rewelacja, pierwsza gra od nie wiem jak długiego czasu w którą bym zagrał.
 11. Animacja jak zwykle od Pixara świetna. Ale sam pomysł już trochę średni. Pewnie zobaczę i tak, ale na pewno nie w kinie. Trochę przejadła mi się idea kontynuowania jakiegoś filmu / bajki przez następne lata. Szkoda, że coraz częściej są wypuszczane sequele itp. zamiast tworzyć nowe historie, bo to trochę pójście na łatwiznę i zbijanie kasy na popularności poprzedniej części.
 12. @chrupek Tak, ale wtedy płacimy za wersję rozwojową programu który jednak nie w pełni da się wykorzystać ze względu na brak prostej współpracy z innymi. Więc zostajemy z programem w którym da się pracować, ale póki co tylko jako niezależne narzędzie. Gdy potrzebujemy tylko soft do takich konkretnych zastosowań to nie ma problemu ale jak chcemy stworzyć coś bardziej złożonego robią się problemy. I tak jak pisałem, jestem zadowolony w miarę z nowych wersji Photoshopa, inna rzecz że z części funkcji nie korzystam, ale więc wolałbym nie zmieniać oprogramowania i uczyć się nowego, bo po prostu nie mam na to czasu. Wiem, że tworzy się błędne koło i jak na razie ja nie mam osobiście pomysłu jak z niego wyjść.
 13. @chrupek Wynika to z tego, że to Adobe oferuje coś użytkownikom, a nie na odwrót. Jak Ci nie pasuje opcja jaką oferują to nikt nie broni żeby z niej zrezygnować. Problem w tym, że nie ma alternatywy o czym doskonale wiedzą i to wykorzystują. Jak użytkownicy mieliby temu zaradzić? Odchodzić od używania produktów Adobe? Patrz wyżej, nie ma realnej alternatywy, a na dodatek za dużo korzystających z ich programów nie może od nich odejść, bo tak jak pisał makak_ jest to kwestia zapewnienia sobie pracy. Mnie też trzyma przy Adobe to, że od około 6 lat uczę się ich programów to teraz znowu zmieniać na inny soft po prostu bardzo by mnie spowolnił. Ale powoli zaczynam rozważać taką ewentualność, w zależności jak się ta sprawa dalej potoczy.
 14. Faktycznie może trochę zbyt pochopnie wyciągnąłem taki wniosek. Zaczęło mnie ciekawić czy Adobe wyciągnie jakieś wnioski z reakcji odbiorców na przejście na taki system płatności. Na ich fan page'u pod praktycznie każdym nowym postem wieszają na nich psy. Wpadłem na dalej idącą myśl, że skoro teraz jakby udostępniają usługę za miesięczny abonament to za niedługo mogą zrobić, że to co powstanie przy użyciu ich usługi przejdzie automatycznie na ich własność. Ale to mam nadzieję zbyt daleka i mało prawdopodobna wizja.
 15. Moim zdaniem też sama idea CC jest całkiem trafiona i na pewno wszyscy wielcy pójdą w tym kierunku. Cały szum chyba po prostu polega na tym, że Adobe dosyć drastycznie chce wprowadzić tą usługę, na co jak widać większość nie była przygotowana. Było wiadome, że takie coś mają ale jak widać wcale nie dużo osób z tego nie korzystało. A teraz nie mając nic innego do wyboru jest mała panika, bo nie wiadomo jak to się sprawdzi. Ale nadal płacenie co miesiąc mi się nie podoba :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy