Jump to content

Teczka 3d modele do interior'ów


tomjacki
 Share

Recommended Posts

Witam, dawno nic nie wrzucałem, jednak teraz mam nadzieje to nadrobić. W planach mam wymodelowanie całego domu, a właściwie jego wnętrza wraz z całym wyposażeniem. Ogólny zarys domu już mam, teraz muszę go tylko czymś zapełnić :).

 

Dziś machnąłem render samej lodówki i oto rezultat mojej pracy. (Soft to 3dsmax+vray)

 

samsung_fridge1.jpg

 

Jak myślicie co można tu jeszcze poprawić? I pytanie do zaprawionych w boju z renderami studyjnymi, lepiej świecić zwykłymi lightbox'ami czy może hdrką? Miałem spory problem ze światłem zanim otrzymałem efekt który mnie wystarczająco zadowolił.

 

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

ja ogólnie oświetlam vray lightami w studio. Mam wtedy większą kontrole nad tym co chce osiągnąć, no i łatwiej eksperymentować :)

Co do lodóweczki: ta tekstura brushed aluminium (czy cokolwiek) wygląda nieciekawie. Jakby ci mapowanie się rozjechało. Anisotropic za słaby, nie czuć że to taki materiał 'lodówkowy' ;) W rejonie zamrażarki to w ogóle faktóry nie widać, ale to pewnie przez to że nic się tam nie odbija ;)

Ogólnie ładnie. Jedziesz dalej.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz co do oświetlenia studia, będę dalej eksperymentował.

 

Tymczasem wstawiam lekko poprawiony model lodówki, mianowicie poprawiłem trochę mapowanie frontów (nie rozjeżdża się już na krawędziach) i dodałem teksturę u spodu górnych drzwiczek przy okazji lekko ją poprawiając.

FRIDGE.jpg

 

Myślę że lodówce póki co odpuszczę (chyba że macie jakiś pomysł na poprawienie jeszcze tekstury "szczotkowanej stali")

Dziś kolejny studyjny render wymodelowanego przeze mnie zegarka ;)

zegar1.jpg

 

ps. Zmniejszyłem rozdziałke i jakość renderu, za długo to wszystko trwało ;)

 

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Ok, troszkę posunąłem projekt do przodu i tak wrzucam pierwsze rendery jakie udało mi się wykonać. Jak zwykle proszę o konstruktywną krytykę :) W sumie nastawiałem się póki co na rendery salonu. Kuchnia i jadalnia jeszcze wymaga dopieszczenia. Zaznaczam, że wszystkie modele wykonałem sam, za wyjątkiem laptopa który stoi na meblach(w pewnym momencie mój laptop powiedział "starczy" i viewport niesamowicie zaczął klatkować :)). Sam projekt wnętrza jest mojego autorstwa

dom2.jpg

dom1.jpg

dom3.jpg

JADALNIA.jpg

kuchnia.jpg

 

W dalszych planach mam ochote zrobić budynek z zewnątrz, model domu już w wiekszości jest wymodelowany, można go ujrzeć przez okno na jednym z renderów.

 

pozdr

Link to comment
Share on other sites

wrzuć materiał podłogi w overridemla będzie znacznie lepiej przestanie ci rzutować barwa podłogi na inne obiekty szczególnie ściany i sufit, sypie ci się aa w kilku miejscach szczególnie widoczne na pierwszym ujęciu na krawędziach szkła od stolika mocne ząbkowania daj filtr mniej ostrzący. Plamy światła na ścianach są za mocno prześwietlone jak na takie słonce za oknem. Grzyb na stykach ścian od za mocnego AO. Te hokery w kuchni są zasadniczo za wysokie w ogóle jakoś nie przemawia do mnie koncepcja takiej wysokiej dostawki do wyspy, no i łóżeczko dziecięce w tym miejscu to nie najlepsze połączenie psuje koncepcje tego pomieszczenia :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy