Skocz do zawartości

Projekt WWW: Strona o e-papierosach


Muppet

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zrobiłem trochę większy projekt. (Dla mnie było to niemałe wyzwanie, żeby wszystko sprawnie działało i nie obciążało za bardzo serwera.)

 

Całość postawiona na Wordpressie, który, przynajmniej na razie, wydaje mi się bardzo wygodną platformą.

Użyłem przy okazji frameworka Foundation, żeby sobie ułatwić zrobienie responsywnej strony.

 

Jak widzicie strona ciągle w fazie bety (ostatnio się to modne zrobiło ;) ) także jeszcze niejedno się pewnie zmieni. Na pewno strona główna z czasem wypełni się większą ilością treści - na razie trochę pustawo.

 

Czekam na Waszą krytykę. ;)

http://cigizer.pl

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ostatnio zrobiłem trochę większy projekt. (Dla mnie było to niemałe wyzwanie, żeby wszystko sprawnie działało i nie obciążało za bardzo serwera.)

 

Całość postawiona na Wordpressie, który, przynajmniej na razie, wydaje mi się bardzo wygodną platformą.

Użyłem przy okazji frameworka Foundation, żeby sobie ułatwić zrobienie responsywnej strony.

 

Jak widzicie strona ciągle w fazie bety (ostatnio się to modne zrobiło ;) ) także jeszcze niejedno się pewnie zmieni. Na pewno strona główna z czasem wypełni się większą ilością treści - na razie trochę pustawo.

 

Czekam na Waszą krytykę. ;)

http://cigizer.pl

 

Pzdr

 

Pustawo?

Graficznie jest przeładowana(bardzo bardzo bardzo) i niespójna wizualnie(hmm tak też bardzo bardzo bardzo).

Będąc zupełnie szczerym jest to po prostu brzydkie i odpychające. Grafiki z jakimiś krwistymi rozbryzgami, na dole (po prawej) ramka a'la palenie/szybka jazda zabija - no kaman to ma chyba zachęcić do korzystania z tej strony (i do produktów - jakkolwiek ktoś się może z tym nie zgadzać).

Spójrz jak wyglądają porównywarki np. cenowe, owszem czasem też to jest miszmasz ale jednak są w miarę czytelne. Jasne tło, nieprzeładowanie zupełnie zbędnymi grafikami.

Lepiej by się tutaj sprawdziła jakaś sensowna skóra za 35$ plus delikatne ruchy w css plus jakiś element indywidualny niż kombinowanie.

Pozdro,

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Nie wiem do końca czy Twoje zarzuty odnoszą się do całej strony, czy tylko do strony głównej...

Niestety, motywy z Themeforest nie są w tym konkretnym przypadku dobre, bo nie mają wydzielonego miejsca na reklamy. Ponadto ze względu na specyficzną budowę samej porównywarki wolałem autorskie rozwiązanie.

 

Design nie jest jasny i schludny jak na Ceneo czy GeekaPhone (jedna z porównywarek telefonów), bo strona w założeniach miała się z tego grona wybić, a nie być kolejną ich kopią. ;)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem do końca czy Twoje zarzuty odnoszą się do całej strony, czy tylko do strony głównej...

Niestety, motywy z Themeforest nie są w tym konkretnym przypadku dobre, bo nie mają wydzielonego miejsca na reklamy. Ponadto ze względu na specyficzną budowę samej porównywarki wolałem autorskie rozwiązanie.

 

Do całości.

Co do themeforesta to co to za problem zrobić bazując na jakimś frameworku czy skórze custom page?

 

Design nie jest jasny i schludny jak na Ceneo czy GeekaPhone (jedna z porównywarek telefonów), bo strona w założeniach miała się z tego grona wybić, a nie być kolejną ich kopią. ;)

 

Wiesz to, że coś ma się wyróżniać to nie znaczy, że kosztem przejrzystości. W przypadku porównywarek polem do popisu powinna być funkcjonalność: czytelność, łatwość dotarcia do informacji, coś czego nie mają inne porównywarki a z punktu widzenia użytkownika, do którego to jest skierowane będzie strzałem w 10.

 

W tej chwili wszystko jest kopią... do tego kopii. Kwestia tego, że można niektóre rzeczy zrobić lepiej(patrz wyżej). Takie czasy, że sensowny uix, oszczędny design i trafiony content liczy się bardziej niż jakieś wodotryski graficzne.

Akurat w przypadku stron i do tego porównywarek to nie ma co wyważać otwartych drzwi. A jeśli ma się wyróżniać graficznie to cóż albo musisz mocniej przysiąść do tematu webdesignu albo kogoś zatrudnić kto to czuje.

 

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%.. projekt ani nie jest estetyczny, ani funkcjonalny, ani czytelny....

... samo logo kłóci się ze wszystkimi zasadami projektowania... proponowałbym zacząć od tego - dopracować i dopiero zająć się stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności