Skocz do zawartości

Jakiego laptopa polecacie?


Gość kakaku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna nowego laptopa i chciałbym się Was spytać o rade co do dobrego sprzętu, tak aby wystarczał do większych prac. Myślę, że minimum 8gb RAMu. Nie znam się za bardzo na podzespołach i nie wiem jak teraz nowsze laptopy wypadają jęsli chodzi o żywotność i niezawodność. Jaka firma? Mam Asusa starego i niby nie szwankuje na tyle na ile ma lat:D Ale słyszałem, że te nowsze już takie wytrzymałe nie są. Więc macie może jakieś swoje typy? kupiliście coś ostatnio co się Wam spodobało albo możecie polecić? mogą to być albo całe laptopy które można kupić w sklepie albo podzespoły.

Dzieki z góry za odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Polecam samsunga od siebie, kupiłem za małą cenę bo tylko 2300zł i5 6 giga. ramu. puszczałem na nim rendery nie raz bez przerwy 3-4 dni. i dalej śmiga tak więc chłodzenie mają dobre samsungi. Mam go już półtora roku.

 

Najwarzniejsza to kwota jaką dysponujesz. I czy na pewno potrzebujesz laptopa :D

 

Poleciłbym to:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7559136_techniczne

jednak nie wiem jak z chłodzeniem i te sprawy natomiast na papierze mistrz

 

i7 najnowszej generacji (haswell)

fullHD ekran matowy

8 giga ramu - do 16

GTX 760M

1000 giga pamięci. na HDD

+ HDMI

 

a wszystko za 4tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 2 miesiące temu znajoma kupiła samsunga:

http://www.x-kom.pl/p/148632-notebook-laptop-15-6-samsung-ativ-book-4-i5-3230m-16g-500-win8-czerw-gf710m.html

 

Katowałem go vrayem, dużymi katalogami w indesignie, wieloma cięższymi tematami. I jest na prawdę warty polecenia.

Na dodatek - wyjątkowo estetyczny.

 

Jest też wersja z i7. Przy 16gb ramu cena by wynosiła pewni ok 3500zł, ale musisz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt, nie napisałem o cenie, cóż, interesuje mnie coś ok. max 2000zł. i najlepiej laptop, bo na stacjonarnego nie mam miejsca w pokoju (wynajmuje pokoj w mieszkaniu znajomego) i do stacjonarnego dochodziloby dokupienie i monitora i wszystkiego wlacznie z biurkiem zeby miec gdzie go postawic itp. laptopa trzhmam na zwyklym stoliku, no iczesto sie przemieszczam, wiec fajnie byloby go spakowac szybko i wyjechac z nim i tam dlaej pracowac.

 

A co powiecie o tym:

http://www.saturn.pl/notebook-samsung-np270e5e,id-882140

 

Karta graficzna NVIDIA GeForce 710M, Pamięć karty: 2 GB

Procesor Intel Core i5-3230M

Pamięć RAM (zainstalowana) 8 GB

Dysk HDD 750 GB, Obr. 5400, SATA II

 

No i myślę również, aby wziąć pusty sprzęt bez Windowsa. Jestem jednak przyzwyczajony do xp, a ten cały Win8 mnie nie przekonuje:( a jednak w sklepie kupie tylko z ósemką.

Edytowane przez kakaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to ostatnio ceny samsungów poszły w górę. Ja w czerwcu kupiłem coś takiego jak ty kramon tylko że z 12gb ramu za około 2500. Teraz takie cacko kosztuje 2700-3000,- . weird.

 

Mówisz ceny poszł w górę lepszy numer jest ze słynną linią słóchawek sony XB700 oraz XB1000. Kosztowały one na początku 200zł i 1000zł. Cena poszybowała tak że przez moment kosztowały 370zł i 1400zł. Słuchawki były genialne, szczotkowane aluminium mega wygodne pad ze skóry i niesamowity bass w XB1000 można było już traktować to jako bass referencyjny na rynku. do muzyki DnB, Electro, Ambient itp no nr.1 I były naprawdę wygodne w porównaniu do obecnych pseudo wygodnych słuchawek.

 

co w związku z tym?

 

Sony postanowiło wycofać je ze sprzedarzy i zastąpić nową linią XB600 i XB800. Kosztują drożej, grają 2 razy gorzej, czytaj bass jest zasilny wylewa się na vocale itp.. nie są już tak wygodne, są zrobione z taniego plastiku. WTF ja się pytam. nikt teraz tego nie kupuje, nie ogarniam tego posunięcia sony przecież są w kryzysie i to nie małym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie moze ktos sie szykuje do sprzedania swojego lapka?:D nie kupie odrazu ale do konca roku napewno:D jak cos to priv.

 

hmm... a ten Acer baardzo fajny, dzieki za linka, napewno bede go obserwowal i bral pod uwage podczas zakupów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności