Skocz do zawartości

modelowanie fotela


mateuszpl2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wymodelować takie krzesło http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20121647/

Próbuję już 3 dzień i nie mam pomysłu jak się za to zabrać. Próbowałem z Loft, ścieżkę dookoła w top view i get shape 3 razy (3 shape'y o różnych wielkościach) ale fatalnie mi to wychodziło. Próbowałem z czworokątami, dzielić go na 4x4, usunąć środek i poustawiać krawędzie blisko końców poligonów i dać turbosmooth ale też efekt mega słaby. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

cześć. tak bez większego przemyślenia zaproponuję: zrób sphere, usuń część geometrii z góry i resztę (główny kształt mniej więcej) poustawiaj za pomocą FFD. Wydaje mi się, że powinno stykać ;) kształt uzyskasz a resztę możesz dociągnąć ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszpl2 z całym szacunkiem, ale metoda działa. po prostu musiałbyś więcej poćwiczyć używanie tego modyfikatora :) nie zmienia to faktu, że koledzy podpowiedzieli Ci o wiele lepiej - ręcznie da się to też łatwo wymodelować. de facto dużo szybciej niż wg mojej podpowiedzi, bo mi to zajęło prawie 10 minut, więc nie warto :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamico, jejku, super jesteś! WIEEELKIE DZIEKI!

 

marcinW, ćwiczę 3ds maxa już 7 tydzień dopiero i jeszcze dużo muszę się nauczyć. Do tej pory udawało mi się wszystkie meble takie jak łóżka, szafy, krzesła modelować ale stanąłem przy tym fotelu właśnie i nie wiedziałem jak go zrobić. Ale już Dynamico wyjaśnił sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności