Skocz do zawartości

Laptop do 3500/ architektura/ grafika


Gość Megs

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się przemęczyć na stacjonarce bo potrzebuję laptopa. Stacjonarnego ze sobą raczej nie wezmę wychodząc z domu...

Większość głosów jest za MSI, więc pewnie ten wybiorę. Kupię podstawkę chłodzącą i będę puszczać tylko próbne rendery na lapku, a reszta pójdzie na PC i może przeżyje te kilka lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na tej stronie co podalem Ci wcześniej jest promocja na ten model: http://www.bluemobility.pl/xnote-w355-i74700mq-8gb-1000-gb-gtx765m-p-25026.html

W porównaniu do MSI, ktory cie interesuje to za dopłacenie 130 zl zyskasz dużo mniejsze temperatury laptopa, szybszy dysk o tej samej pojemności(MSI-5400 prm, Xnote- 7200prm). Co prawda Xnote ma 8G Ramu(co na początek nie jest mało), ale możesz ja rozszerzyć do 24G. W Msi masz 12 i rozszrzyc możesz do 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym brał ten co poleca MariushO co do msi to nie tylko ja jestem feralny dzisiaj koleżanka arch krajobrazu zemną pracowała ma tego msi którego podawałaś lapek sie dwa razy wyłączył z przegrzania przy pracy w autocadzie

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem model z tej samej serii tylko 17 cali. Jest wykonany solidnie i sprawia wrazenie wytrzymałego. Zaliczyl już upadek z sofy i nic się nie stało Przednia klapa jest wyjątkowo wytrzymala na zarysowania. Ja mam w nim załadowane 2 dyski i max pamięci. Przy całonocnym renderowaniu, temperatury były w normie. Przy pracy w Maya, od strony klawiatury nie był wogole odzczuwalny wzrost temperatury. Na spodzie od strony dysku mechanicznego cieplej a reszta tak jak przy normalnej pracy. Naprawde polecam, i majac wcześniejsze doświadczenie z MSI, to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, ze jakbym MSI poddal pod takie obciążenia jak ostatnio swojego Xnote, to pewnie by się spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii jakimi się spotkałem jeśli chodzi o te laptopy to zasadniczo zawsze były dobrze oceniane nie wiem jak się ma sprawa z modelami w tym przedziale cenowym ale te z ciut wyższej półki miały gumowana obudowę, jedyny minus o jakim słyszałem to w tych drogich modelach bateria mimo dużej mocy starczała na krócej ale tam były montowane karty graficzne od amd bardziej żarte na prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dziś zobaczyć na żywo inspirona i msi ge i dell robi zdecydowanie lepsze wrażenie, ale... sprzedawca namawiał raczej na msi, twierdząc że chłodzenie jest w nich lepsze, co potwierdził kolega z którym byłam (informatik taki ;)). Generalnie zachwalał msi... Mam 10 dni na zwrot lapka, więc mogę go kupić, puścić kilka renderów i zobaczymy czy pociągnie i tak pewnie zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam, od razu zamknięty ;)

 

mam możliwość kupienia tego xnotea z UK, o ok 500zł taniej. Coś takiego pewnie:

15.6" (39.6 cm) Full-HD 1920x1080 Matte (wolałabym chyba HD+, ale nie ma takiej opcji na stronie http://mysn.co.uk/)

NVIDIA GeForce GTX 765M 2048MB GDDR5

Intel Core i7-4700MQ Quad Core - 2.40 - 3.40GHz 6MB 47W

8GB (1x8192) SO-DIMM DDR3 RAM 1600MHz Crucial

1000GB SATA-III 7200rpm HGST Travelstar 7K1000 (HTS721010A9E630)

DVD-RW

Intel Centrino Wireless-N 2230 (with Bluetooth)

Standard Warranty : 24 Month Collect & Return (inc parts, labour, support, shipping)

 

Pytanie moje... nie wiecie jak jest z tą gwarancją? Musiałabym odsyłać lapka do UK w razie awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam ASUSA N5550JV, kupiłem żonie z tej serii tylko. że 17.Nieco droższy niż te MSI z poprzedniej strony ,ale po pierwsze matryca na IPS, aluminiowy korpus i do tego temperatury pracy o około 10 stopni niższe (w moim przypadku) a z tego co widzę w recenzjach to tutaj podobnie.Kolega ma ten model i puszczał na nim animacje przez dwa dni i wszystko szlo stabilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dowiedziec dokladnie na polskiej stronie Xnote. Te laptopy skladane sa na licencji Clevo i z podzespołów tej firmy. Nie wiem jak jest dokladnie, ale byc moze Clevo daje miedzynarodowa gwarancje. jesli 500zl taniej za zestaw, ktory podalas to sie oplaca. Tylko musisz przeliczyc, czy warto za te 5 stow ryzykowac gwarancje, jesli rzeczywiscie nie uznaja jej w Polsce.

 

Edit. Poczytałem karte gwarancyjna i niestety, raczej nie maja te laptopy m.narodowej gwarancji. Obejmuje ona tylko sprzet zakupiony na terenie kraju, w ktorym siedzibe ma firma sprzedajaca laptopa. Za podzespoły Clevo odpowiada tylko firma rozprowadzajaca(nie konsument, czyli Ty) i tylko ta firma ma prawo do roszczen gwarancyjnych wobec uszkodzonego podzespołu Clevo.

Mozesz jeszcze doczytac na stronie tej angielskiej firmy, ale raczej bedzie to samo.

Edytowane przez MariushO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś kupować za nasza granica to pozostaje praktycznie tylko asus bo oni jeszcze się bawią wolrdwide oczywiście zależnie od modelu z określonym czasem gwarancji 1-3 lat i 1 rok gwarancji od przypadkowego uszkodzenia sprzętu (ADW) ale ona tylko dotyczy kraju zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie i dlatego warto sie zastanowic, czy te pare stówek jest warte ryzyka. Bo sprzet, jak sprzet albo bedzie działał bezawaryjnie kilka lat, albo cos sie popsuje po miesiacu.

Choc po opiniach na forach, ludzie majacy laptopy Xnote, rzadko mieli jakies usterki w okresie gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariushO jak jest w xnote z dźwiękiem? Czytałam że jest strasznie kiepski, ale czy jest aż tak, że nie da się niczego z lapka słuchać bez zewnętrznej karty dźwiękowej? Nie potrzebuję jakichś cudów, ale często słucham radia przez net, a nie wyobrażam sobie pracować w ciszy :D

Masz full hd, czy hd+? Skłaniam się ku hd+, ale nie wiem czy to słuszny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no tak bardzo kiepski nie jest. Montują tam głośniki Onkyo, które maja dość dobra dynamikę jak na gabaryty głośnika w laptopie. Dołączone oprogramowanie daje Ci trochę więcej możliwosci. Moja rada, nie korzystać z gotowych presetów, tylko samemu dostosować sobie ustawienia dźwięku według własnych potrzeb. Dołączone oprogramowanie Sound Blaster Cinema w jakimś stopniu to umożliwi. Ja mam dość dobre słuchawki i na nich dzwięk jest niezły. Głośniczki w laptopie, no jak w laptopie, jak jestes audiofilką to rewelacji nie bedzie. Do słuchania radia nadają sie dobrze.

Jesli chodzi o hd+ to do pracy z programami, ktore podalas wczesniej lepiej bedzie wziąść fullHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilką, więc jeżeli tylko dźwięk nie brzmi jak z radiobudzika za 20zł to pewnie będzie ok :)

Ten fullHD do maxa itp na pewno będzie wygodny, ale czy będzie wygodny do innych zastosowań? Siedzę na necie cały czas i w ogóle rzadko się z komputerem rozstaję i nie wiem czy to nie będzie na dłuższą metę męczące dla oczu? Teraz mam 15" 1440x900 i jest tak w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w maxie niema czegoś takiego że wpisujesz dpi monitora i ci wszystko skaluje? albo skalowania całego okienka konkretnego.. przecież jak patrze w sumie na interface max3d to tam nie ma nic co by miało być rastrowe.. wszystko powinno dać się skalować.

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty DPI dots per inch nie odnosi się do monitorów :) tylko do sprzętu drukarskiego :) jeśli już do PPI pixels per inch ;)

 

Znika zasadniczo przy full hd masz po prostu większe pole pracy zin przy rozdzielczości jak masz teraz :) a przy przeglądarkach masz zoom(ctrl+kółko myszy) jak ci coś wydaje się za małe nie mówiąc ze windows ci pozwala sobie wszytko poustawiać pod własne potrzeby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o neta i przegladarke, czcionke mozesz sobie zeskalowac. Ikony na pulpicie tez. Sam tak robie. FullHD docenisz jak zaczniesz na nim pracowac. Wiecej widac, lepiej rozmiescisz sobie elementy UI programu, no i viewport pomiesci wiecej. Wiadomo na poczatku musisz oczy przyzwyczaic, ale potem jest wygoda wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jo jo ale DPI to wszyscy kojarzą a ppi to prawie nikt..
podejrzewam ze wszyscy to świetnie kojarzą z drukarkami a nie monitorami zresztą trudno pomylić obie jednostki 1 pixel to na wydruku 8,3333 plamek. A jak nie kojarzysz to warto sobie przyswoić ta wiedzę co by głupot nie strzelać :) To co oglądasz na co dzień na ekranie to jest 72-100 ppi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kramon oprócz tego, ze Twoja wypowiedz nijak sie ma do tego co napisal @skalpel3d, to do tego dochodzi fakt, ze nie znasz pojecia ppi, co prowadzi do Twojej znajomosci tematu.

Skoncz, please.

 

znam pojęcie ppi a ty nie rozumiesz co ja napisałem... napisałem DPI bo DPI wszyscy kojarzą i wiedza mniej więcej o co biega natomiast spytaj się kogoś na ulicy co znaczy PPI. Tak czy siak chodzi o gęstość. Mój ojciec siedzi w DTP/druku bardzo ale to bardzo wysoko, i serio uwierz mi ogarniam temat.

 

Taki świerzak czyta "wpisujesz DPI".. taka osoba sobie myśli a pamiętam DPI to było cośtam że gęstość tam czegoś na wymiar. I kmini sens wypowiedzi... A jakbym napisał PPI no to taka świerza osoba już totalnie nie ogarnia o co biega. Skalpel tylko dopisał że tak dokładnie to jest PPI i tyle wystarczy, ale ty jak zwykle, ból dupy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) decyzja już zapadła, będzie xnote w355 http://www.bluemobility.pl/xnote-w355-i74700mq-8gb-1000-gb-gtx765m-p-25026.html , ale raczej z matrycą HD+

 

zwiększyłam sobie rozmiar czcionek żeby zobaczyć jaki będzie efekt po takim zwiększeniu w matrycy full HD i moje wrażenia... NIE NIE NIE :D

 

jeszcze rozważam w670 albo w370st bo w zasadzie nie są wiele większe i cięższe od mojego obecnego laptopa, tylko pytanie czy faktycznie będzie chciało mi się to nosić... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twój widok nie wypychają jeszcze najmniejszego i najsłabszego z kanciapy sprzedawców :)

Co do rozdzielczości ekranu to każdy z nas to przechodził sam niedawno przesiadłem się na bydle z rozdzielczość 2560 x 1440 cztery dni chodziłem wkurzony na monitor i odrzucało mnie od pracy, a dzisiaj jak patrze na 22" monitor z jego full hd to się zastanawiam jak ja mogłem na tym pracować. Także kilka dni cierpliwości a zobaczysz ze będzie oki i docenisz większe pole robocze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zakupiłam xnotea w370st:

- Ekran: Ekran 17,3" LED Full HD 1920 x 1080, Matowy

- Procesor: Intel Core™ i7-4700MQ 2.40 - 3.40GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 4600, 22nm, 47W

- Pamięć RAM: 8 GB (1 x 8) CRUCIAL DDR3L 1600 MHz DDR3 CL11

- Dysk twardy: HDD 1TB HGST Hitachi, 7200 RPM, 32MB cache

- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 765M (N14E-GE) 2GB GDDR5 Video RAM

- mSATA PORT: Brak

- Sieć Bezprzewodowa WiFi: Intel® Wireless-N 7260, SINGLE BAND + Bluetooth 4.0

- Napęd: 0 Brak Napędu

- Pakiety Gwarancyjne: Pakiet Standard - Door to Door 24 miesiące

 

Rzeczywiście jest solidnie wykonany. Dźwięk jest normalny, nie wiem czemu niektórzy się o to czepiają. Generalnie wszystko super i jestem zadowolona z wyboru poza jedną poważną wadą. Lapek jest faktycznie głoooośny kiedy włącza się wentylator. Nie podejrzewałam że laptopy mogą być głośniejsze od stacjonarki o.O Trochę to będzie uciążliwe, ale może się przyzwyczaję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne można ograniczyć ich szybkość, a także próg temperatury od którego mają się załączać no ale to by się równało z tym, że temperatury były by wyższe, także wątpię, że coś na to poradzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie jest lapek dla mnie... okazuje się że zdecydowanie bardziej cenię sobie ciszę niż niskie temperatury... więc jeżeli ktoś jest chętny go odkupić po trochę niższej cenie to proszę o info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności