Skocz do zawartości

Problemy z oświetleniem


piotrkujko

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnim razem pisałem w temacie Cinema4D, ale stwierdziłem, że przerzucę sie na 3ds max.

Zacząłem bawić się nad tutorialem z digitaltutors.com ~Introduction to 3ds Max 2014, z tym, że w wersji 2013. Wydaje mi się, że jest to całkiem ogarnięty tutek do modelowania, stąd za to się złapałem.

 

Radziłem sobie całkiem dobrze, ale niestety musiałem zmienić komputer, gdzie jest wersja 2012..

To co zrobiłem w 2013 chciałem przenieśc na 2012, eksportowałem z trzynastki do pliku .3ds i otworzyłem w 2012.

Niestety, tutaj trafiłem na problemy - dam rękę uciąć, że banalne, ale nie mam pojęcia jak to pozmieniac.

Przede wszystkim, jak w trzynastce oświetlenie było, nazwijmy, overcast, tak tutaj mam mocne punktowe które strasznie psuje komfort pracy. Jest mocny cień, który zmienia się w zależności od obracania kamery i światło nie rozchodzi się równomiernie, tylko jak tutaj, sprawia, że jedne elementy są jasne, drugie ciemne itp. Pokazuję w w screenach:

 

3ds Max 2012 - http://oi44.tinypic.com/153sfad.jpg

3ds Max 2013 - http://oi44.tinypic.com/2yttvgn.jpg

 

Drugi problem to taki, że importowany model w wersji 2012 jest szary. Niezbyt wiem jak mogę zmienić jego kolor - da się zmienić kolor siatki, ale samej bryły nie. Kiedy tworzę nowy obiekt, da się zmienić kolor obiektu, lecz z tym moim wybudowanym w 2013 nie da rady.

 

Prosiłbym o pomoc, z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak chcesz przerzucic plik z maxa 2013 do 2012 to dajesz save as... i musisz wybrac by byl kompatybilny z 2012. 3ds to dosyc stary format nie wiem czy ktos go powrzechnie uzywa.

 

A jak chcesz zmienic kolor materialu to w marerial editorze pod skrotem M (assign material to selection + view material in viewport)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącz opcje wyświetlania realistic i przejdź na shaded od razu pozbędziesz się niechcianego cieniowania alt+B( viewport configuration) zakładka visual style & appearance ogólnie tu ustawisz wszytko co związane z wyświetlaniem lub w oknie roboczym masz zawsze zaznaczone w lewym górnym narożniku jaki jest rodzaj wyświetlania warto sobie zrobić własne skróty klawiszowe jeśli chodzi i zmienne w viewportach :)

Juzwa litości nie pisz że stare jest coś co ciut nad rok temu królowało na rynku jako nowość w firmach nadal pracują max 9 i 2009 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności