Skocz do zawartości

Obiekt 3D - Meble


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

wizualizacja bardzo ładne , meble koszmarne ale to już nie twoja wina :) na wizualizacji biurka masz za mocne przepalenia w plamach światła, to samo za intensywne światło jest na ostatniej wizce z szafka w górnym prawym narożniku a równocześnie masz bardzo delikatne cieniowanie. Lekka korekta color mapping i się pozbędziesz tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bum się nie zgodził, meble są naprawdę dobre. Widać że twórca kierował się najnowszymi trendami w świecie mebli. Proste bryły dające industrialny wygląd, prostota wykonania. Nogi od biurka z pewnością były robione z myślą o art deco, fotel ma też podobne kształty do tej epoki. Kawał dobrej przemyślanej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skalpel3d

Niestety moja wina, bo stanowiłem 1/3 zespołu projektującego ten system mebli. Ale od czterech lat sprzedają się bardzo dobrze. Wtedy były jednymi z pierwszych na polskim rynku, o takiej linii wzorniczej. W tej chwili prawie wszyscy producenci oferują coś podobnego.

Może to nie Red Dot ale jednak wzornictwo zostało docenione - Diament meblarstwa 2011. Ale o gustach się nie dyskutuje i mają prawo się Tobie nie podobać.

Wizualizacje są stare ale chciałbym je "odświeżyć" więc dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Projekt mebli:

Osobiście mi się nie podobają, dobór kolorów i kształt poszczególnych obiektów – nie widzę w nich nic ciekawego.

Chodź preferuje drewno, stal, beton...

 

Przedstawienie projektu:

Wnętrza wyglądają na mało ekskluzywne, mało nowoczesne – kojarzą mi się z komuną (jedynie okno odstaje od tego stwierdzenie)

 

Wizualizacje:

Nie są złe, ale tez nie powalają – zapewne przez samo wnętrze

Materiały i bryły wykonane poprawnie, segregatory i pudełka żywcem wzięte z evermotion – aż kole w oczy...

Drobiazg brak smooth na dolnej podstawie nogi na drugim obrazku,

 

Dobrze, że bawisz się w post-produkcję, ale widok za oknem powinien być mniej kontrastowy, teraz nie potrzebnie ściąga uwagę.

 

 

 

Mam nadzieje, że cię nie uraziłem, nie było to moim celem...

 

serdecznie pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MPająk

Dzięki za uwagi. Co do projektu, to mebel z założenia "budżetowy", czyli żadnych "wodotrysków", proste, uniwersalne bryły o dużej modułowości. Do tego ograniczenia technologiczne producenta. Same rendery służyły bardziej nam, przed zrobieniem prototypów, choć były też wykorzystane na prezentacji dla architektów.

Pewna niespodzianka - to są czyste rendery bez postprodukcji. Tło za oknem też wyrenderowane dlatego nie była łatwa jego kontrola. Rendery mają już cztery lata. Dzisiaj dodałbym tło w PS.

Segregatory na 100 "wydłubane" przeze mnie (do tego naklejki są w "lustrzanym odbiciu" - wcześniej tego nie zauważyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności