Skocz do zawartości

Clarisse ifx?


MariushO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@legomir dzięki ale już widziałem. Niestety nie wyjasnia ten tutorial nic w sprawie renderingu. Owszem jeśli chodzi o viewport i szybkość w nim to chyba ten soft nie ma sobie rownych. pewno nie jest to tak pięknie jak na tutkach i filmikach na stronie producenta(z oczywistych wzgledow nigdzie nie podaja na jakim sprzęcie wszystko było robione).

Tutaj link http://www.isotropix.com/index.php?to=products&productid=1&view=home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kramon wiem, ze potrafisz jakakolwiek nowość sprowadzic do rangi drobnostki, zdaje sobie sprawę, ze zakochany jesteś w blenderze, ale nie neguj softu, nie majac jakiegokolwiek pojęcia o jego działaniu. Pracowales na Clarisse? zrobiles na tym programie chociaż jeden projekt? Ja pytam o fizyczne odczucia ludzi, którzy cos w tym sofcie zrobili. Mam dostep do 2 tygodniowej wersji free tego softu i moje odczucia co do viewportu sa nieporównywalnie lepsze niż np. do Mayki, w której zwykle pracuje. Na Clarze scena z Mayki ma 20 fps, gdzie w samej majce ma 3 i tez robiona na instancjach, wiec dużo lepiej(i to na gtx650 i starym Core2duo Q6600).Nie mam odnośnika co do renderingu finalnego obrazka, bo jeśli byłoby szybciej, niż w mentalu czy vreyu to ten soft jest godny wielkiej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kramon wiem, ze potrafisz jakakolwiek nowość sprowadzic do rangi drobnostki, zdaje sobie sprawę, ze zakochany jesteś w blenderze, ale nie neguj softu, nie majac jakiegokolwiek pojęcia o jego działaniu. Pracowales na Clarisse? zrobiles na tym programie chociaż jeden projekt? Ja pytam o fizyczne odczucia ludzi, którzy cos w tym sofcie zrobili. Mam dostep do 2 tygodniowej wersji free tego softu i moje odczucia co do viewportu sa nieporównywalnie lepsze niż np. do Mayki, w której zwykle pracuje. Na Clarze scena z Mayki ma 20 fps, gdzie w samej majce ma 3 i tez robiona na instancjach, wiec dużo lepiej(i to na gtx650 i starym Core2duo Q6600).Nie mam odnośnika co do renderingu finalnego obrazka, bo jeśli byłoby szybciej, niż w mentalu czy vreyu to ten soft jest godny wielkiej uwagi.

 

Jestem też fanem Clarisse, zawsze wrzucałem newsy na temat tego softu i o nim wspominałem i wszyscy go olewali więc nie niesprowadzam jakiej kolwiek nowości. Po prostu ten soft jest swego rodzaju duchem o którym nikt nic nie wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kramon no duch to jest na pewno jak na razie. Jest to raczej nowość i nie krytykuje do puki sam nie sprawdze. Co do samej pracy w tym programie, to układanie sceny i jej organizacja-nieporównywalnie szybsza od Mayki. Nie mam porównania co do renderowania, bo jeszcze nie doszedłem do ustawien i optymalizacji. Po pierwszych testach z prostym GI czasy sa porównywalne do mentala, może troszkę szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności