Skocz do zawartości

konkretny zestaw - proszę o opinie


Laylot

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie odnośnie nowego sprzętu, który właśnie zamierzam kupić.

Moja praca do wszystko co związane z architekturą. A to co najbardziej wymagające do obróbka 3d i efekt końcowy czyli wizualizacje. Modeluje w sketchupie, w 3dsmaxie ten sam model dopieszczam i uzupełniam o detale i otoczenie... a silnik renderujący to v-ray v.2.1. Żadnych animacji, sceny statyczne jak to przy architekturze, trochę wnętrz, trochę ujęć zewnątrz.

Teraz pracuję na starym procesorze Q6600, 6GB ramu i grafice geforce 8600GTS, więc to już przeżytek:)

Na nowej już maszynie chciałbym dokupić Octane render i pobawić się w render na grafice. Widziałem efekty i nie ukrywam - zrobiły na mnie wrażenie. Swoją drogą naczytałem się też o przyszłorocznej premierze v-raya 3.0, który to ma podobno już w pełni opierać się na karcie graficznej, więc zakładam, że prędzej czy później praca na grafice będzie normą.

 

A teraz mój wybór do Waszej oceny:

 

Intel Core i7 4820K @ 4,3Ghz

Płyta ASUS P9X79 LGA2011

16GB DDR3 Kingston HyperX 1600 DualChannel Black

Dysk systemowy Samsung 840 PRO 128GB

Dysk na dane 1TB Seagate Barracuda 7200 64mb/cache

Obudowa Fractal Devine R4

Zasilacz Chieftec 750W Nitro 85+ Modularny

Chłodzenie Thermalright SilverArrow SB-E 2011

Grafika GTX 760 ASUS DCUII 2GB DDR5

 

 

ewentualne zmiany to:

 

32GB pamięci

256GB SSD Samsung 840 PRO

Grafika: ASUS GTX 770 DCUII lub ASUS GTX 780 DCUII

 

Proszę Was tylko o porady co do sprzętu z mocnym uwzględnieniem specyfiki mojej pracy, czyli produkcji statycznych ujęć do celów czysto architektonicznych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ramu bym dowalił. Jednak roślinki w exteriorach potrafią zabić, a takbędziesz miał święty spokuj i większe tekstury będziesz mógł wrzucać.
jak się je pali zapewne potrafią zabić :) jeszcze trochę i kolega napisze ze na 16GB nic się nie da wyrenderować co ma rośliny w otoczeniu :)

 

Wracając do tematu za mocny zasilacz przy tym co wkładasz do kompa wystarczy 600-630W. Co do ssd większego to właściwie zbędna sprawa przy 128 GB masz najczęściej koło 40-50GB wolnego miejsca :) Co do tego w pełni opierania się vraya na karcie to dotyczy to vray rt który już dzisiaj renderuje z wykorzystaniem gpu. Tak przy okazji renderera zapoznaj się z możliwościowymi corony naprawdę fajny wydajny i szybki renderer no i na dodatek jeszcze na razie darmowy, dobrze się z nim pracuje przy pracach związanych z architekturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie ram akurat podrożał pamięci które kupowałem niecałe pół roku temu za około 500 pln teraz kosztują przeszło 700 a na 16Gb spokojnie i wydajnie daje się robić wizualizacje architektoniczne, a jeśli wyczujesz braki pamięci to po prostu obserwuj ceny na rynku to można zawsze dokupić a równocześnie szkoda bezcelowo przepłacać. Dwa nie daj się omamić że potrzebujesz np wysokiego taktowania pamięci max i tak na to zupełnie nie zwraca uwagi ważnym parametrem jest opóźnienie kości :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego w pełni opierania się vraya na karcie to dotyczy to vray rt który już dzisiaj renderuje z wykorzystaniem gpu.

 

Zdaję sobie z tego sprawę, jednak vray RT nie wykorzystuję. Dla podglądu wolę zrobić szybki render w małej rozdzielczości i o słabych parametrach. Bardziej miałem na myśli vraya w wersji 3.0, o której czytałem w kilku już miejscach w necie i o tym, że renderowanie z jego wykorzystaniem będzie już w pełni opierało się na mocy obliczeniowej samej karty graficznej.

Poza tym, chciałem też wciąć na warsztat Octane render stąd moje pytanie odnośnie wyboru karty grafiki.

 

 

Tak przy okazji renderera zapoznaj się z możliwościowymi corony naprawdę fajny wydajny i szybki renderer no i na dodatek jeszcze na razie darmowy, dobrze się z nim pracuje przy pracach związanych z architekturą

 

Czy to silnik działający na karcie grafiki właśnie czy na procesorze? Nie ukrywam, że prędkość ma u mnie w pracy jednak ogromnie znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności