Skocz do zawartości

Problem ze spacing tool i ustawieniem obiektu na luku sciezki.


kielbasa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Mam problem nastepujacy.

Probuje takie kolko i slupek jak na obrazku powielic po sciezce.

Problem polega na tym, ze uzywajac spacing tool, obiekty sie powielaja, ale na luku ustawione sa nie prostopadle do promienia tego luku.

Kiedy z kolei wcisne 'follow, te dwa obiekty, ustawiaja sie prostopadle, ale do sciezki, po ktorej sa powielane.

Problem bym rozwiazal, gdyby to bylo samo kolko, bo wtedy z wlaczonym przyciskiem 'follow powielibym je normalnie, a pozniej hurtowo obrocil lokalnie o 90`. Gorzej jest, jak to robie raze ze slupkiem, ktory na luku obraca sie w sposob niekontrolowany..(patrz obrazek)

 

Mozecie mi podrzucic jakies rozwiazanie, albo powiedziec, co tu robie zle?

Ma to zapewne jakis zwiazek z pivotem, ale nie bylem w stanie nic tak ustawic w hierarchy>pivot, zeby od razu wszystko bylo dobrze.

 

dzieki i pozdrawiam

[ATTACH=CONFIG]92787[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]92788[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie do końca rozumiem o co chodzi, ale problem może być wynikiem wielu czynników.

 

Spróbuj narysować ten sam splinie i przypatrz się jakich osiach są poobracane "Bezery".

Jeśli masz ścieżkę, na bezer corner a nie smooth możliwe, że po prostu z prostej linii nagle masz zmianę osi.

 

Na pewno warto popatrzeć do zakładki "Motion", informacje tam zawarte mogą być przydatne dla Ciebie.

Dodatkowo, Pivot Center to the object.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biolo dzieki, ale do ladu z tym nie moge dojsc. splajn nawet jak narysuje od nowa, to sie dzieja takie same rzeczy.

Mi chodzi o to, ze kolka sa powielane w dwojaki sposob: bez follow, powielaja sie jakby ustawione zawsze nazwimy to wschod zachod na sciezce, bez wzgledu na miejsce, gdzie na niej sie znajduja. To widac na pierwszym obrazku (sa zawsze do siebie rownolegle). Jezeli natomiast klikne follow, sa zawsze ustawione w plaszczyznie prostopadlej do sciezki, czyli na luku, w kazdym jego miejscu, ustawione sa w kierunku do srodka okregu. To widac na drugim obrazku.

Ja natomiast chce, zeby kolka byly ustawione na prostym fragmencie sciezki tak jak na pierwszym obrazku, i dalej na luku tez tak (czyli kazde kolko jest prostopadle do promienia luku sciezki, trafiajacego w srodek kolka). Inaczej mowiac, gdybys kazde kolko na luku z tych na drugim obrazku obrocil o 90`, to bedzie takie ustawienie. Pytanie jak to osiagnac, bo spacing tool nie jest mi w stanie tak powielic tych kolek, co wydaje sie dla programu byc proste jak budowa cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności