Jump to content

Zbrush a 3dsmax, poznawanie narzędzia pracy


RickDeckard

Recommended Posts

Hej, mam takie pytanie do użytkowników którzy mają za sobą juz poczatki poznawania Zbrusha oraz 3ds maxa.

Poznawanie i eksplorowanie ktorego programu sprawiało wam większa satysfakcję i frajdę ? który z nich był łatwiejszy do ogarniecia ?

Osobiscie duzo bardziej trafia do mnie Zbrush, jest bardziej intuicyjny, szybko ogarniam podstawowe narzedzia, 3dsmax jest duzo trudniejszy, główne z tego względu że jego posługiwanie jest jest dla mnie bardziej "architektoniczne"wszystkie te modyfikatory etc. oczywiście to fantastyczne narzędzie, i pewnie duzo większa satysfakcja z korzystania z tego softu przyjdzie również po czasie, a jakie jest wasze zdanie i jakie mieliście odczucia ?? Pytam z czystek ciekawości :)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

MariushO masz rację, Zbrush to potężny program, a wcześniej myślałem że tak nie jest, ogrom różnych funkcji i ustawien jest spory, jednak nic mnie tak nie przytłoczyło jak pierwszy kontakt z intefejsem Maxa, oczywiście jest to kwestia czasu powoli się oswajam. Kiedy pierwszy raz uświadomiłem sobie jak rozległy to program to szczerze czasami wątpię czy poznam go dobrze chocby w połowie, bo zajmuje się przede wszystkim obecnie grafiką 2D z drugiej strony wierze że dobry modeling i rzezba nie opiera sie głównie na super znajomości programu, jak sądzicie ?

Link to comment
Share on other sites

...wierze że dobry modeling i rzezba nie opiera sie głównie na super znajomości programu, jak sądzicie ?

I tak i nie. Jeśli chodzi o maxa i modeling, to raczej jak poznasz ogolne zasady modelowania i będziesz wiedział, jaka funkcja odpowiada za odpowiednia procedurę, to w zupelnosci Ci wystarczy. Max jak i wiele innych programów 3d ma swoje podstawowe funkcje modelowania i dużo dodatkowych, które mogą ułatwić/przyspieszyc prace, ale niekoniecznie musisz je wszystkie na sile poznac.

Zbrush działa na podobnych zasadach, poznasz podstawowe procedury a dalsze niuanse i triki, sam sobie wypracujesz w trakcie pracy nad programem

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy