Skocz do zawartości

Nissan S14


Byczek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Chciałbym poznać waszą opinie na temat tego modelu czy jest dobra siatka, rzadka czy gęsta itp. Przy zderzakach jest bug ale sądzę, że jak potne to one znikną:P. Czy model jest z boku jest mniej więcej dobrze zaokrąglony czy jest mało patrze na zdjęcia wydaje mi się ze jest ok. Pozdrawiam :)

 

enan.jpg

 

jgyj.jpg

 

i93e.jpg

 

2xtq.jpg

 

7kny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Siatka wygląda całkiem nieźle, linie wyglądają na proste i w miarę gładkie.

Nie jestem specjalistą ale może napiszę po prostu co ja bym poprawił troszkę ;-)

 

mjou.jpg

 

j6e3.jpg

 

Na czerwono zaznaczyłem miejsca w których myślę że mogą występować błędy po smoooth-owaniu. Ogólnie algorytmy smooth-ujące jak wiadomo "lubią" quady :-) Oczywiście czasem trójkąt lub pięciokąt też przejdzie jak się później ręcznie uporządkuje siatkę...

Ale zawsze lepiej postarać się o czworokąty by mieć gładkie i równe linie siatki po smooth-owaniu :-)

Co do linii zaznaczonej na niebiesko to osobiście zaznaczył bym ją chamfer-em po smooth-owaniu ponieważ wydaje mi się że na razie ważniejsze jest by było tam gładko i równo, a linia powinna zostać i później myślę że łatwo będzie ją zaznaczyć gdy siatka będzie już bardziej gęsta. Zwróć też uwagę na końcówki tej linii, zazwyczaj zakańczanie jej trójkątami spowoduje błędy podczas następnego smooth-owania...

No i żółtym kolorem zaznaczyłem linie które bym dodał by siatka była bardziej równomierna na całym nadwoziu i później przy robieniu szczelin przy drzwiach czy klamki nie pojawią się na drzwiach nierówności.

Co do szyb to nie wiem czy je usunąłeś czy tylko ukryłeś. Myślę że na początku warto robić szyby wraz z bryłą całego nadwozia, można je później oddzielić np. jako element jeśli potrzebujemy jakichś loops-ów więcen np. na masce niż na szybie, ale zawsze są później dobrą bazą do poprawek... :-)

 

Na razie to na tyle, jak coś źle doradzam to pewnie ktoś mnie poprawi... :-)

Życzę powodzenia w dalszych pracach.

Edytowane przez przemek02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S14a ;) (Wiadomość, która została wpisana jest zbyt krótka. Musi zawierać co najmniej 10 znaków ble ble ble)

uuuuuu Bubu się cieszy ;) bo ma s13 ;) zazdroszczę mu trochę ;) sam mam napęd na tył ale bez szpery :/ no i pohitlerowskiego złoma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuuu Bubu się cieszy ;) bo ma s13 ;) zazdroszczę mu trochę ;) sam mam napęd na tył ale bez szpery :/ no i pohitlerowskiego złoma ;)

Miał.....pożyczyłem "koledze", kolega mnie wysterował i ani auta ani pieniędzy....Byczek działaj dalej bo jest dobrze ;]

Edytowane przez Bubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał.....pożyczyłem "koledze", kolega mnie wysterował i ani auta ani pieniędzy....Byczek działaj dalej bo jest dobrze ;]

 

Współczuje bo to auto niszowe jednak,szkoda autka . Hehe ja też raz dałem się przejechać koledze i wylądowaliśmy na chodniku:/ Bo on myślał że sobie bokiem zakręt przeleci :)Tył nagle złapał przyczepność na zakręcie i fruuuu na chodnik :D napęd na tył,lepiej nie dawać nikomu :)

A potem mi mówi, przecież ja nigdy z zakrętu nie wyleciałem :)

Byczek oprócz prawka jeszcze są auta RC ,sam kiedyś o tym myślałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności