Jump to content

Cooler na podstawkę 2011, pod ram z wysokimi radiatorami.


PurePixel

Recommended Posts

Witam,

 

szukam chłodzenia na socket 2011, które umożliwi zamontowanie RAMU z wysokimi radiatorami. Płyta główna asus p9x79. Noctua NH-14, Dark Rock Pro2 chyba są za szerokie. Prolimatech Armageddon Blue powinien dać radę, jednak nie jestem do końca pewien. Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Edited by PurePixel
Link to comment
Share on other sites

Któryś z Thermaltake? Na przykład NiC C4 - wygląda na dość wąski.

 

Nie wiem niestety jak z wydajnością, choć producent chwali się, że odprowadza 220W.

Gdzieś niedawno widziałem w miarę aktualne testy chłodzenia na tą podstawkę, ale niestety nie zapisałem sobie strony. O ile dobrze pamiętam, bardzo dobrze oceniane było chłodzenie wodne od corsair, niestety cenowo odstaje od "zwykłych" wiatraczków. Ale za to nie powinno to generować problemu z wysokością kości RAM. Corsair h100i

 

 

Daj znać na co się zdecydujesz jeśli już coś kupisz, i jakie wrażenia. Przy okazji, czemu akurat ta płyta?

Link to comment
Share on other sites

Loki : super ogromne dzięki! Ten corsair wzbudził moje zainteresowanie, 425zł brutto jest do przełknięcia. Martwi mnie jednak hałas - niecałe 40db to dosyć sporo, do tego grafika gtx i mogę ogłuchnąć. To samo z thermaltake..w miare cichy jest NIC F4 jednak w stresie daje temp 75-80 stopni bez kręcenia. Reasumując wszystkie twoje propozycję pozwolą zamontować wysokie ramy jednak są głośne. Chyba jeszcze poszukam altenatywy. Co do płyty do jeszcze nie zdecydowałem do końca. Masz jakieś zarzuty do tego modelu?

 

Skalpel3d : szukałem informacji o wysokości ramów na stronach producentów jednak nikt takiej informacji nie podaje. Cały zestaw chcę zamówić za jednym zamachem, najlepiej w jednym sklepie. Noctua pozostawiła pod radiatorem 4, 4 cm na pamięci czyli zmieszczą się jedynie ramy z radiatorem o wysokości równej wysokości pamięci. Te wyższe odpadają. Zależy mi na pamięciach z wyższą częstotliwością (powyżej 2000), a te właśnie na ogół mają wyższe radiatory. Szkoda bo noctua jest cicha, wydajna i w ogóle super. Mam dwie i jestem bardzo zadowolony.

Procesor intela sześciordzeniowy.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc i cenne uwagi ! Za parę dni sprzęt powinien do mnie dotrzeć. Mam w firmie 8gb corsair vengeance z wysokimi radiatorami, jak przyjdzie noctua to sprawdzę czy się mieszczą. Do tego kompa zamówiłem ramy low profile.

 

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

jerzyn wielkie dzięki !! W trakcie składania kompa przyłożyłem moje DDR3 Corsair Vengeance i rzeczywiście nie zmieściły by się. Dobrze, że zamówiłem ramy low profile. Szkoda, że przy składaniu kompa, nie miałem tej tabeli przed oczami. Wówczas dobrał bym jakieś ramy o wyższym taktowaniu pod moje chłodzenie. Swoją drogą jestem bardzo zadowolony z noctua nh-d14...podczas renderu nie przekracza 60st. (bez OC póki co).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy