Skocz do zawartości

Wiz: Szkoła pilotów L.O.P.P. im. E. Śmigłego Rydza


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zrobiłem taką oto wizkę, niekomercyjnie, bardziej do portfolio.

 

Szkoła ta mieściła się w Świdniku, była najnowocześniejsza w europie, została zbudowana w 1939. Została przejęta przez niemców, potem zbombardowana. Nie była to tylko szkoła ale również 6 hektarów różnych budynków administracyjnych oraz rekreacyjno sportowych.

 

"Budynek charakteryzował się bardzo nowoczesną bryłą. Nie bez powodu Szkoła Pilotów w Świdniku uważana była w tamtym okresie za najnowocześniejszą szkołę pilotów w Polsce. Na wysokim parterze, na lewo od głównego hallu (północna część budynku), znajdowała się sala wykładowa, kancelaria i gabinet dyrektora. Na prawo, w południowej części, kuchnia, jadalnia i świetlica. Na piętrze pokoje uczniów, instruktorów oraz ambulatorium. Umywalnie i toalety znajdowały się na obu kondygnacjach. W piwnicy znajdowały się pomieszczenia dla służby, kotłownia, i skład opału. W części centralnej piwnicy, dokładnie pod głównym wejściem do budynku, pod stropem o grubości 70cm, znajdował się schron przeciwlotniczy." - http://www.historia.swidnik.net/

 

Wymodelowałem wszystkie piętra w oryginalnym ustawieniu, nie renderowałem ich, ale mniej więcej widać, że za oknem "coś się dzieje". :)

 

 

1acNipq.jpg

rWnfhDb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hej,

 

Niestety wygląda to słabo.

Dobrze, że doprowadziłeś projekt do końca, bo na pewno nabyłeś trochę wiedzy i doświadczenia.

 

Głównym błędem jest brak skali.

Sam budynek jest dosyć spory, natomiast okładzina na elewacji i okna są zbyt duże, przez co wszystko wygląda dziwnie. Panele które stworzyłeś na elewacji w obecnym renderze sprawiają wrażenie, że mają przerwy ok 5cm - to dużo za dużo, powinny to być delikatne ciemne kreski. Okna, trawa, poręcze, generalnie wszystko jest w różnych proporcjach, nie pasuje do siebie i potęguje efekt sztuczności. Nie wspomnę już o oświetleniu, horyzoncie, itp.

 

Popracuj nad wymiarami, przyglądnij się jak wyglądają otaczające Cię rzeczy, budynki, materiały, co jest jakiej wielkości. Mi przez długi czas towarzyszyła miarka na biurku, choćby po to by zobaczyć ile to jest 10cm a ile 100cm, tak na oko a nie z głowy :)

 

I jedna rada na koniec, zacznij od mniejszych obiektów. Duże budynki wymagają większej pracy przy modelowaniu, materiałach i samym renderowaniu, to często zniechęca ... Zaczniesz od małych obiektów, szybciej będziesz zamykał te tematy i sprawniej będziesz posuwał się do przodu, będziesz odczuwał satysfakcję z kolejnego zamkniętego projektu. Z biegiem czasu zaczniesz robić i te większe rzeczy :) Jeśli chcesz bawić się w wizualizacje to zacznij oglądać portale poświęcone architekturze, np. http://www.archdaily.com [jest tego w cholerę w necie]. Raz, że możesz podglądać kadrowanie i ciekawe projekty, a dwa, że powoli opatrzysz się z tym wszystkim i później w pracy komercyjnej to pomaga.

 

Czekam na kolejny lepszy projekt:)

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalNowak:

Dzięki za rady! Długo robiłem product viz i pewne nawyki i głupie sztuczki zostały. W sumie mi też się nie podoba ten projekt, powstał na prędce i taki efekt ;) . Okna są z planu wzięte i cały budynek był na planie robiony, ale jednak płytki na oko i taki efekt.

 

Jeszcze raz dzięki i widzimy się w kolejnej wizce :D

 

@Mullholand:

Chciałem żeby jakiś kolor był na nich :)

 

@Olaf:

Te płyty przynajmniej osłoniłyby przed nalotem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego do portfolio nie dawał :) BRak zupełnie odbic w oknach tego budynku, mocno sztucznością wieje za grube ramy okienne, rury na balkonach tez nie maja odpowiednich proporcji dof jakiś dziwny szczególnie na pierwszym ujęciu, Światło w samej scenie zupełnie nie pasuje do tego co masz w otoczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności