Skocz do zawartości

szybkość renderu - karta graficzna


Gość adisnow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adisnow

Witam,

posiadam kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX 760 OC 4GB. W 3ds max 2013 chciałbym robić rendery wnętrz w IRAY, który wykorzystuje technologię cuda. Ta karta nie ma cuda natomiast dokładnie ta sama ale z pamięcią 2 GB ma cuda (Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB i mógłbym na taką wymienić). Aktualna karta renderuje tylko z CPU. Proszę o odpowiedź czy mocno skróci się czas renderu jeżeli będzie na karcie z cuda i będzie wykorzystywał również GPU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość adisnow

Też się zdziwiłem! W ustaweniach pokazuje "0 cuda devices" w opisach kart też brak cuda a w tej mniejszej jest http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-4gb-ddr5-pci-e-box-84-870015.html , http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-863425.html . Nie rozumiem jak w tym samym modelu teoretycznie lepszym czegoś brakuje.. Pytanie czy wymieniać i jak to wpłynie na wydajność renderu.. I jakie znaczenie będzie miała pamięć 2gb/4gb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości pogoglowałem trochę i pomijając naprawdę małą ilość informacji, wychodzi na to, że wersja 2 gb ma to cuda (a przynajmniej tak piszą) a przy wersji 4gb nic nie piszą, a więc w domyśle nie ma ?

 

Wiem, że banalne, ale sterowniki masz zaktualizowane ? :P

 

I z tego co się orientuję to od pamięci karty zależy między innymi to ile wpakujesz i w jakiej jakości tekstur, modeli itp. Coś chyba jak "zwykły" ram podczas renderingu na cpu. Ale mogę się mylić, prosz mnie poprawić jakby co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności