Jump to content

szybkość renderu - karta graficzna


adisnow

Recommended Posts

Witam,

posiadam kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX 760 OC 4GB. W 3ds max 2013 chciałbym robić rendery wnętrz w IRAY, który wykorzystuje technologię cuda. Ta karta nie ma cuda natomiast dokładnie ta sama ale z pamięcią 2 GB ma cuda (Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB i mógłbym na taką wymienić). Aktualna karta renderuje tylko z CPU. Proszę o odpowiedź czy mocno skróci się czas renderu jeżeli będzie na karcie z cuda i będzie wykorzystywał również GPU...

Link to comment
Share on other sites

Też się zdziwiłem! W ustaweniach pokazuje "0 cuda devices" w opisach kart też brak cuda a w tej mniejszej jest http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-4gb-ddr5-pci-e-box-84-870015.html , http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-863425.html . Nie rozumiem jak w tym samym modelu teoretycznie lepszym czegoś brakuje.. Pytanie czy wymieniać i jak to wpłynie na wydajność renderu.. I jakie znaczenie będzie miała pamięć 2gb/4gb?

Link to comment
Share on other sites

Z ciekawości pogoglowałem trochę i pomijając naprawdę małą ilość informacji, wychodzi na to, że wersja 2 gb ma to cuda (a przynajmniej tak piszą) a przy wersji 4gb nic nie piszą, a więc w domyśle nie ma ?

 

Wiem, że banalne, ale sterowniki masz zaktualizowane ? :P

 

I z tego co się orientuję to od pamięci karty zależy między innymi to ile wpakujesz i w jakiej jakości tekstur, modeli itp. Coś chyba jak "zwykły" ram podczas renderingu na cpu. Ale mogę się mylić, prosz mnie poprawić jakby co ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy