Skocz do zawartości

Maya - nauka i pytania


Gość rrafalak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rrafalak

Cześć,

 

Chciałbym poznać Wasze opinię czy w Polsce znajomość pakietu maya+vray+ewentualnie zbrush

może dać dobrą pracę. Czy pracując jako freelancer mam szanse zgarniać zlecenia pracując na takim sofcie?

Jestem osobą w sumie początkującą jednak zdążyłem przetestować i 3ds maxa i mayke i stwierdziłem że

praca w maxie jest dla mnie bardzo uciążliwa i nie dawała mi żadnej przyjemności.

Zacząłem się zastanawiać tylko czy nie będę "zmuszony" by uczyć się maxa aby zdobywać zlecenia.

Na obecną chwilę nie wiem też w 100% w czym będę chciał się specjalizować.

Przerobiłem tutoriale z każdej dziedziny i póki co to wiem że riggowanie i animacja postaci mi nie leży.

Modelowanie, rendering - to mi się podoba najbardziej, nie wiem też tylko czy nie ma już na rynku przesycenia na specjalistów w tej dziedzinie a jeszcze w dodatku z programem Maya.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość rrafalak

Tak jak i 3ds max + vray, zbliżona cena.

Myślałem też nad c4d ale jakoś nie podchodzi mi ten program.

W mayce powoli zaczynam czuć się swobodnie i mam już za sobą sporo tutoriali

więc wolałbym przy niej zostać. Teraz planuję jeszcze do października codziennie po 5-6 godzin brnąć dalej w to by przerobić jak najwiecej gnomonów i dt i być może pójde na zaoczny kurs do Drimagine. Już nie jako nowicjusz lecz osoba z jakimiś umiejętnościami. Nie po to by nauczyć się podstaw tylko się rozwinąć. Mam nadzieję że to dobra droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli do pazdziernika przerobisz na tyle "gnomonow" i "digital tutorsow" to Drimagine bedzie dla Ciebie strata czasu i pieniedzy. lepszym rozwiazaniem byłoby, przerabiajac tutki, działac swoje projekty i wykorzystywac zdobyta wiedze na tutkach. Nieporównywalnie wiecej nauczysz sie, zaczynajac swoj własny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tylko dla początkujących, ale jeśli nastawisz się, że nauczysz się tylko pro rzeczy, możesz się zawieść. Jeżeli nastawisz się na utrwalenie podstaw, rozszerzenie ogólnej wiedzy o grafice i różne sztuczki, to będzie ok. Dużą zaletą Drimagine jest kontakt z żywym człowiekiem, czego Ci nie zastąpi, nie wiadomo jak szczegółowy, tutorial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności